Po trzech zwycięstwach, po złoto w kategorii 7-latków na MŚMK w powożeniu sięgnął śląski Roncewal razem z Weroniką Kwiatek. We Włoszech drugi w Grand Prix był Andrzej Opłatek, a jeden z konkursów wygrał Jarosław Skrzyczyński.

MŚMK w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, Szilvásvárad (HUN)

W niedzielę rozegrano konkurs maratonu kombinowanego, który wyłonił zwycięzców tegorocznych MŚMK w powożeniu singlami. W grupie koni 7-letnich nie miał sobie równych wałach rasy śląskiej RONCEWAL (Awans – Rewia). Razem z Weroniką Kwiatek wygrał oba konkursy ujeżdżenia, a także dzisiejszy maraton z notą 9,33 pkt. Złoty medal zdobył z łącznym wynikiem 16,54 pkt. Zawodniczka doprowadziła także drugiego konia do medalu. 6-letni śląski ogier TOKAJ-S (Ramzey – Toskania) zajął miejsce trzecie w swojej kategorii. Końcowy wynik tego konia, który zapewnił mu brązowy medal, to 14,74 pkt. W tej samej kategorii miejsce 6 i 7 zajęły konie prezentowane przez Bartłomieja Kwiatka. Śląski ogier ARAMIS (Nomen – Aria) ukończył mistrzostwa z wynikiem 11,96 pkt, a śląski ogier DIEGO (Ramzes – Dafne) został oceniony w sumie na 11,87 pkt. W grupie koni 5-letnich miejsce szóste zajął również koń którego powożącym był Bartłomiej Kwiatek. Ocena końcowa śląskiego ogiera ROMANTYK (Eckerman – Regencja) w MŚMK to 12,77 pkt.

Wyniki TUTAJ

CSI3* Gorla Minore (ITA)

Na zakończenie zawodów we Włoszech szczęście znowu uśmiechnęło się do naszych zawodników. W rozgrywce konkursu Grand Prix 150 cm LR mogliśmy oglądać Andrzeja Opłatka na oldenburskim wałachu DIAROUBET. Para po dwóch bezbłędnych przejazdach zajęła wysokie, drugie miejsce. W tym samym konkursie jeden błąd w przebiegu podestowym miał Wojciech Wojcianiec na oldenburskim wałachu CHINTABLUE. Dwa błędy odnotował Jarosław Skrzyczyński na ogierze rasy SP JERICO, a Kamil Grzelczyk razem z wałachem WIBARO mieli 12 pkt karnych.

Trzecie zwycięstwo w tym tygodniu odniósł też Jarosław Skrzyczyński razem z niemieckim ogierem OLIMPIC STAR. Para wygrała konkurs zwykły z rozgrywką 140 cm. Parkur rozgrywki bezbłędnie i w bardzo dobrym czasie pokonał też Andrzej Opłatek na oldenburskim wałachu STALANDO 2. Ta para zajęła ostatecznie 3 miejsce. W rozgrywce innego konkursu na tym poziomie walczył Jarosław Skrzyczyński na klaczy CHICA B Z oraz Kamil Grzelczyk na wałachu MISTER DR HEIGL. Obaj zawodnicy mieli tam po jednym błędzie i zajęli odpowiednio 8 i 12 miejsce. Wysokie drugie miejsce w konkursie 125 cm zajął też Jarosław Skrzyczyński w starcie na wałachu rasy SP SANTOS HIPPICA.

CSI3* Mediterranean Equestrian Tour Autumn II, Oliva Nova (ESP)

W niedzielnych konkursach w Olivie najlepiej poradziła sobie Laura Barańska, która na hanowerskim wałachu CHUCK NORRIS bezbłędnie pokonała konkurs 130 cm. Szybka jazda pozwoliła zawodniczce zająć 4 miejsce. Mikołaj Barański w tym samym konkursie miał jeden błąd w starcie na belgijskim wałachu KAZAN VAN DE PITSEMBURG. Marcin Murdzia zakwalifikował się do rozgrywki konkursu 140 cm, gdzie na holsztyńskim wałachu CARACTER miał jeden błąd. Para uplasowała się ostatecznie na 7 miejscu.

CSI2* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

W niedzielę wystartowała jedynie Cassandra Orschel. Na ogierze BOOMER zawodniczka miała 9 pkt karnych w konkursie 140 cm. Z konkursem Grand Prix 145 cm LR zmierzyła się razem z holsztyńską klaczą DACARA E. Para niestety zrezygnowała z ukończenia przejazdu.