Zwycięstwem Martina Fuchsa zakończył się niedzielny konkurs Rolex Grand Prix rozegrany podczas zawodów Royal Windsor Horse Show.

Na liście startowej tego prestiżowego konkursu znalazły się 32 pary reprezentujące 12 państw. I już jadący jako drugi Bertram Allen/IRL na wałachu Pacino Amiro pokonał parkur bezbłędnie. Kilka minut później z wynikiem 0 pkt. swój przejazd ukończył Kevin Staut/FRA na klaczy Dialou Blue PS i to oznaczało, że o tym kto zwycięży zadecyduje rozgrywka. Ostatecznie zakwalifikowało się do niej 9 par, a 5 z nich ponownie nie miało błędów.

Bertram Allen uzyskał ukończył swój przejazd w bardzo dobrym czasie 34,50 s. Ale ten wynik został pobity przez dwie znakomite pary. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Martin Fuchs/SUI, którego przejazd na wałachu Connor Jei trwał 33,37 s. Minimalnie wolniejszy był natomiast Ben Maher/GBR, który w Rolex Grand Prix startował na wałachu Explosion W. Dla tego konia był to pierwszy start w zawodach rangi CSI5* od ubiegłorocznych zawodów w Aachen. Maher przejechał przez celowniki po upływie 33,77 s.

Porównanie przejazdów tych dwóch par

Conner Jei był dzisiaj fantastyczny. Wrócił do startów po dłuższej przerwie, która trwała od zawodów w Genewie. W zeszłym roku dużo startował i stwierdziliśmy, że zasłużył na odpoczynek. W takim konkursie jak Rolex Grand Prix zawsze startują najlepsze pary i wyróżnieniem jest już sama możliwość startu. A zwycięstwo jest spełnieniem marzeń. Jestem niesamowicie dumny i szczęśliwy, że mogłem wpisać się na listę zwycięzców tutaj w Windsor. – powiedział Martin Fuchs.

Zadowolony z drugiego miejsca był Ben Maher: Jestem bardzo szczęśliwy, Explosion skakał znakomicie. Nie startowął przez około 9 miesięcy i w zeszłym tygodniu miałem go na zawodach gdzie wziął udział w dwóch niższych konkursach. Więc pokazał się tutaj doskonale mimo mniejszego doświadczenia startowego w ostatnim czasie. W rozgrywce zaryzykowałem, ale to nie wystarczyło by pokonać Martina.

Trzecie miejsce zajął wspomniany Bertram Allen. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Max Kuhner/AUT na wałachu Elektric Blue P, Roger Yves Bost/FRA na ogierze Cassius Clay VDV Z i Daniel Bluman/ISR na wałachu Ladriano Z. Na miejscu 7 uplasował się Kevin Staut/FRA na klaczy Dialou Blue PS, której właścicielem jest Dariusz Słupczyński.

Zdjęcia: RoyalWindsorHorseShow/PeterNixon