Kolejne zwycięstwo w Wellington odniósł wczoraj Daniel Deusser. Bowiem to on okazał się najlepszy w konkursie Rolex Grand Prix, który dotowany był kwotą 500 000$. W 11 tygodniu zawodów WEF konkursy CSI5* rozgrywane były na przestronnym placu trawiastym. Z trudnym parkurem zmierzyło się 40 par, z których osiem zakwalifikowało się do rozgrywki.

 

 

Źródłem błędów w rozgrywce okazał się ostatni okser – początkowo jeźdźcy jechali do niego na 7 foule i ta opcja nie okazała się dobrym wyborem. Jadący jako piąty Harrie Smolders/NED na wałachu Bingo Du Parc (Mylord Carthago – Diamant de Semilly) zrobił o jedną foule więcej i nie miał błędu, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w konkursie z wynikiem 0/36,74 s. Ten wynik ostatecznie dał mu trzecie miejsce.

 

Kolejny bezbłędny przejazd należał do Daniela Blumana/ISR, który w konkursie dosiadał 10-letniej klaczy Gemma W (Luidam – Unaniem), która w jego stajni znajduje się już od 5 lat.

Może mógłbym w kilku miejscach pojechać lepiej, ale bądźmy realistami – McLain i Daniel pojechaliby i tak lepiej niż ja. Daniel jeździ na zupełnie innym poziomie niż my. I jeszcze dużo musimy pracować, by móc jeździć tak jak on jeździ. Bluman ukończył swój przejazd z wynikiem 0/36,54 s.

 

Wspomniany McLain Ward/USA miał co prawda najlepszy czas w rozgrywce (34,94 s), ale jeden błąd w podwójnym szeregu sprawił, że zajął on 4 miejsce. Ward dosiadał 12-letniego wałacha Contagious (Contagio – For Keeps).

 

Ostatnią parą w rozgrywce był Daniel Deusser/GER na ogierze Scuderia 1918 Tobago Z (Tangelo vd Zuuthoeve – Mr Blue).  Wykorzystał on wiedzę jak pojechali rywale i uzyskał wynik 0/36,40 s. A to dało mu zwycięstwo w konkursie i premię finansową w wysokości 165 000$.

 

 

Tobago jest moim najlepszym koniem od lat. Wygrał już wiele konkursów GP. Od kilku tygodni jest w doskonałej formie i uwielbia duże place trawiaste. Miałem dziś trochę szczęścia, że w konkursie jechałem przedostatni i w rozgrywce jako ostatni. To było przewagą, ale też jak się ma konia, który skacze tak jak Tobago, to dzisiaj nie było trudno wygrać.

 

Podczas tegorocznego cyklu w Wellington Daniel Deusser wygrał łącznie już 7 konkursów, 4 podczas CSI5* i 3 konkursy Grand Prix.

 

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: Sportfot