Pierwszy konkurs Pucharu Świata w lidze Europy Zachodniej rozegrany został wczoraj w Oslo.

Na liście startowej konkursu znalazło się 40 par i aż 17 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Jadący w niej jako drugi Simon Delestre/FRA na wałachu Dexter Fontenis Z uzyskał świetny czas 34,85 s, który pozwolił mu na prowadzenie w klasyfikacji przez długi czas. Ale z numerem 12 wystartował 31-letni Richard Howley/IRL na wałachu Consulent de Prelet Z, który pokonał trasę o 0,3 sekundy szybciej i ostatecznie zwyciężył w konkursie.

To jeden z największych sukcesów w mojej karierze. Simon Delestre był na tych zawodach w doskonałej formie, wygrał Grand Prix i tutaj w rozgrywce także wysoko podniósł poprzeczkę. Ale wiem, że mam świetnego konia i w rozgrywce zaryzykowałem wszystko co było możliwe. Gdy dorasta się oglądając konkursy Pucharu Świata w telewizji to marzy się o tym by zwyciężyć w choć jednym z nich. I jestem niesamowicie wdzięczny, że mogłem tutaj wygrać. – powiedział szczęśliwy Richard Howley.

Simon Delestre utrzymał drugie miejsce w konkursie. Trzeci w klasyfikacji był Jack Whitaker/GBR dosiadający ogiera Equine America Valmy de la Lande (0/36,43 s). Na czwartej pozycji uplasował się Kevin Staut/FRA na wałachu Beau de Laubry Z (0/36,76 s).

Kolejny konkurs PŚ LEZ rozegrany zostanie za tydzień podczas zawodów w Helsinkach/FIN.

Zdjęcia: FEI/Kim C Lundin