Punktem kończącym sobotnie zmagania w Jakubowicach był konkurs Drużynowego Pucharu Polski. Spośród 11 zespołów zwyciężyła ekipa RC Riding Center Sosnowice. Finał Rundy Młodzieżowej wygrała Roksana Frączkowska, a najlepszym 5-latkiem okazał się Caspar Hemo Z.

Sobotę zwieńczył konkurs Drużynowego Pucharu Polski. W nieco deszczowej aurze, z parkurem zmierzyło się aż 11 zespołów. Po części podstawowej 6 z nich zachowało czyste konto. Każda z tych drużyn wytypowała reprezentanta do rozgrywki, a w niej najlepszy okazał się Mikołaj Szurman startujący na klaczy MAKE A MESS. W zwycięskiej drużynie RC Riding Center Sosnowice startowali jeszcze Michał Kaźmierczak na wałachu DEXTER, Małgorzata Koszucka na wałachu DINDEPENDENT Z oraz Patrycja Dadał na klaczy LALANA. Na miejscu drugim uplasował się zespół Śląskiego Związku Jeździeckiego, który reprezentowały Barbara Krywult i wałach QUIMTU DE ROULARD, Magdalena Kałuża i wałach SATILIO, Magdalena Piksa i klacz LADY LAVSCA FORTUNA oraz Natalia Kluska i klacz CHAVIVA SR. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna KJ Trachy Sośnicowice w składzie Agnieszka Szynkolewska i wałach MAXIMUS, Sara Maksymiuk i klacz PATAGONIA, Maja Kliś i klacz BEL DE JOUR oraz Alicja Surówka i wałach CARIBOU.

Najwyższym konkursem rozegranym w sobotę była Runda Srebrna z przeszkodami o wysokości 130 cm. Najlepiej z parkurem, spośród 69 startujących par, poradziła sobie Małgorzata Koszucka. Zawodniczka zwyciężyła w starcie na wałachu DINDEPENDENT Z. Na miejscu drugim uplasował się Kacper Niewiadomski dosiadający klaczy rasy SP LIROCCA BLUE OSPA. Podium konkursu zamknął Andrzej Głoskowski, który startował na oldenburskim wałachu DIARADO BOY II.

Konkurs Rundy Brązowej 120 cm był dzisiaj nieco mniej liczny, bo wystartowało w nim “tylko” 101 par. Mimo konkurencji, podium zdominowały młode zawodniczki. Wygrała 14-letnia Irena Bigaj startująca na wałachu rasy SP REPLAY R. Miejsce drugie zajęła 15-letnia Oliwia Domagała, która dosiadała wałacha rasy SP AHMAR SAPHIR, a trzecie miejsce wywalczyła 13-letnia Iga Chojowska razem z klaczą rasy SP GI-GI STAR.

Finałowy konkurs w ramach Rundy Młodzieżowej miał wysokość 115 cm, a najlepiej z tym parkurem poradziła sobie Roksana Frączkowska startująca na oldenburskim wałachu DUCATI. Miejsce drugie zajęła wczorajsza zwycięska para czyli Anna Pandel i klacz rasy SP CHANEL-N, a miejsce trzecie wywalczyła Sara Maksymiuk razem z klaczą rasy SP PATAGONIA.

Finał rundy koni 5-letnich wygrał wałach CASPAR HEMO Z na którym startował Łukasz Koza. Na miejscu drugim uplasował westfalski ogier WHISKY TANGO pod Aleksandrą Ryt, a miejsce trzecie w finale wywalczyła wielkopolska klacz USZMINA K, której dosiadał Artem Abaimov. Wyniki z tego konkursu pokrywały się także z wynikami klasyfikacji końcowej tej rundy.

Relację na żywo oraz retransmisję z zawodów w Jakubowic można oglądać na platformie ClipMyHorse.TV