Kolejny konkurs Pucharu Świata zaliczany do Ligi Północno-Amerykańskiej rozegrany został w miniony weekend w Lexington/USA.

Do rozgrywki konkursu PŚ zakwalifikował się bardzo dobrze znany polskiej publiczności wałach Quick Step (Quintender – Calido I, hod. SK Kunowo), na którym wcześniej jeździł Jarosław Skrzyczyński. W sierpniu ten obecnie 9-letni koń został sprzedany do Belgii do stajni Ashford Farm i kilka razy wystartował pod Stefanie Caroll/BEL w konkursach 135-145 cm. W połowie września Quick Step został sprzedany do USA i jego nowym jeźdźcem jest Rodrigo Pessoa/BRA. Po dobrych startach w krajowych zawodach w Pensylwanii w miniony weekend Quick Step zadebiutował pod nowym jeźdźcem na CSI4*-W w Lexington. W konkursie Pucharu Świata pokonał parkur podstawowy bezbłędnie a w rozgrywce miał jedną zrzutkę i zajął wysokie 6 miejsce.

Quick Step i Rodrigo Pessoa

Zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł Daniel Bluman/ISR dosiadający wałacha Landriano Z. Para ta miała w rozgrywce bezbłędny przejazd w czasie 35,13 s. Niewiele wolniejszy był Nicholas Dello Joio/USA, który na wałachu Cornet’s Camridge zajął drugie miejsce z czasem 35,47 s. Trzecie miejsce zajął Hunter Holloway/USA na klaczy Pepita Con Spita (0/35,99).

Daniel Bluman (ISR) i Ladriano Z

W klasyfikacji PŚ Ligi Północnoamerykańskiej prowadzi Conor Swail/IRL, który wygrał dwa poprzednie konkursy w Sacramento i w Waszyngtonie.

Klasyfikacja PŚ NAL: TUTAJ