QUI GIGI znany ze startów pod Mileną Dobkowską i Sewerynem Murdzia w dniu wczorajszym został poddany eutanazji.

 


Ten 13-letni, gniady wałach rasy oldenburskiej był synem doskonałego reproduktora Quidam's Rubin z matki Hagrancja po Grannus. Urodził się w stajni należącej do Veroniki Kaeter w Niemczech 11 marca 2007 roku.

 

W Polsce dał się poznać podczas startów pod Janem Dominikiem Chrzanowskim do roku 2017 oraz ze startów pod utalentowaną, młodą amazonką, Mileną Dobkowską i z niezwykle szybkich przejazdów pod Sewerynem Murdzia.
Milena Dobkowska, członek Kadry Narodowej w kategorii juniorów, zwyciężała na nim w międzynarodowych zawodach rozegranych Ciekocinku, Wierden i Lamprechtshausen. Po kontuzji amazonki starty na Qui Gigi rozpoczął Seweryn Murdzia.

Po zakończeniu ubiegłorocznego, bogatego w starty i ciężkiego sezonu Qui Gigi został w okresie roztrenowania odstawiony na padoki.

Niestety przytrafiła się mu przykra kontuzja, która skutkowała wyłączeniem konia z ruchu i komplikacjami. Po długiej walce właścicelki o zdrowie iżycie konia, by ulzyc jego cierpieniom, w dnu wczorajszym podjęto decyzję o eutanazji konia. 

 

Qui Gigi był typem konia – przyjacielem. Niezbyt duży, ale z wielkim sercem do walki. Bardzo uważny na parkurze i ambitny. Wielokrotnie plasowaliśmy się razem w pierwszej trójce konkursów Grand Prix zawodów ogólnopolskich. Dzięki niemu w pierwszym naszym starcie na Mistrzostwach Polski skończyliśmy wysoko, bo w pierwszej dziesiątce. Wygrywaliśmy konkursy na międzynarodowych zawodach w Ciekocinku (2018). Nie będę wcale ukrywał, że jestem naprawdę przybity - powiedział nam w krótkiej rozmowie Seweryn Murdzia.

Bardzo mi przykro, iż musieliśmy pożegnać tak niesamowitego i dopiero rozwijającego się konia. Bardzo dziękuję Gigiemu za wszystkie wspólne sukcesy i wygrane konkursy, których nie sposób wymienić. Wdzięczna jestem, iż mogłam niejednokrotnie wysłuchać dzięki niemu hymnu Polski. Żegnanie przyjaciela i partnera w sporcie w to ból zarówno dla mnie, jak i dla rodziców będących właścicielami konia. - powiedziała Milena Dobkowska

 

 

Wyniki w międzynarodowych konkursach: TUTAJ