W rozgrywce konkursu Longines Ranking w Deauville walczył dzisiaj Adam Grzegorzewski, który ostatecznie zajął bardzo dobre, czwarte miejsce. Wysoko w podobnym konkursie uplasował się też Hubert Polowczyk w Czechach.

CSIO3* EEF Series Semi Final, Deauville (FRA)

W sobotę najważniejszym punktem programu był konkurs 150 cm LR, zwykły z rozgrywką. Bezbłędnie parkur podstawowy pokonał Adam Grzegorzewski startujący na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z. Zadanie w rozgrywce również nie należało do najłatwiejszych, bo zakwalifikowało się do niej łącznie aż 20 par. Reprezentant Polski uniknął jednak ponownie błędu, a bardzo dynamiczna jazda pozwoliła mu zająć 4 miejsce w konkursie. Z jednym błędem z parkuru podstawowego zjechali Aleksandra Kierznowska dosiadająca klaczy Badorette oraz Andrzej Opłatek startujący na hanowerskim wałachu Chaccossini

Fanfreluche de Rialfo Z i Adam Grzegorzewski

Wczoraj wieczorem w Deauville rozegrano jeszcze konkurs 140 cm w którym najlepszy okazał się Adam Grzegorzewski. Zawodnik triumfował tu w starcie na klaczy Valanna. Bardzo blisko zwycięstwa na tym poziomie dzisiaj był też Michał Kaźmierczak. Zawodnik, dosiadając wałacha rasy SP Eskobar, ostatecznie wywalczył wysokie, drugie miejsce. Jeden błąd w drugiej fazie tego konkursu miała Aleksandra Kierznowska dosiadająca klaczy Westfalia L

Relacja TUTAJ

CSI2*-W Banka Creditas, Olomouc (CZE)

W sobotę również w Czechach nasi wystartowali w konkursie Longines Ranking. Tu parkur miał wysokość 145 cm, a konkurs rozegrano jako zwykły. Najlepiej z polskich zawodników z tym zadaniem poradził sobie Hubert Polowczyk. Zawodnik dosiadając ogiera M BLUE'S BOY Z parkur pokonał bezbłędnie i uplasował się na 8 miejscu. Błędów w tym konkursie nie miała też Paulina Malinowska na holsztyńskim wałachu CROWN PRINCE 2, która zajęła 14 miejsce oraz Grzegorz Nowak startujący na wałachu rasy SP LAOS KG (20 m.).

W Ołomuńcu rozegrano dzisiaj też już dwa finały. W konkursie Silver Tour Final 135 cm wysokie, drugie miejsce wywalczył Hubert Polowczyk, tu startujący na ogierze K'ERMITAGE PREMICES Z. Błędów w rozgrywce tego konkursu ustrzegł się też Łukasz Troszczyński, który razem z ogierem rasy KWPN JOLLY JUMPER B zajął 13 miejsce.

Miejsce na podium udało się też zająć w konkursie Bronze Tour Final 125 cm. Trzeci dobry start na tym poziomie odnotował Kacper Mróz, który tym razem na wałachu FIFTY-FIFTY VAN BOVEN DE WEVELS zajął 3 miejsce. Na czysto obie fazy tego konkursu pokonała też Patrycja Dadal startująca na holsztyńskiej klaczy LA LANA i zajęła 14 miejsce.

Wieczorem rozpocznie się jeszcze konkurs 140 cm w ramach EY Cup. Na parkurze zobaczymy Marikę Uchwat z wałachem HASTON NITA oraz Nikolę Idkowiak z klaczą CORDOBA

CSI2* Azelhof Lier (BEL)

Konkurs 120 cm w ramach CSI1* ponownie zakończył się polskim zwycięstwem. Tym razem najlepsza okazała się Adrianna Ostrowska startująca na belgijskim ogierze Stormer van het Bevrijdthof. Miejsce drugie zajęła wczorajsza zwycięska para - Jan Bobik i klacz rasy SP Hasala. Bezbłędna kolejny dzień na tym poziomie była też Kornelia Kurleto dosiadająca holsztyńskiej klaczy Lausanne 65. Dzisiaj para zajęła 4 miejsce. Jan Bobik bezbłędnie jeździł też w konkursie 130 cm, w którym dosiadał klaczy rasy SP Herona. W konkursie dla koni 5/6-letnich zawodnik miał jeden błąd w starcie na wałachu Omicor oraz dwie zrzutki na klaczy Ceta. Z konkursem 145 cm LR zmierzyła się dzisiaj jedynie Adrianna Ostrowska. Zawodniczka tym razem dosiadała  klaczy rasy KWPN Lertana VDL, a z parkuru zjechała z wynikiem 15 pkt karnych.

CDI-W Brno (CZE)

Na czworoboku w Brnie oglądaliśmy dzisiaj jedynie Katarzynę Milczarek, która wystartowała w konkursie CDI-W GP na ogierze Guapo. Para zaprezentowała bardzo dobrą formę, a uzyskany wynik 69,304% pozwolił im na zwycięstwo w konkursie.