Podczas finałowych zmagań weekendu zabrakło co prawda sukcesu w konkursach Grand Prix, ale polscy zawodnicy odnotowali wiele czołowych miejsc. Konkurs CSIYH w San Giovanni wygrał Krzysztof Ludwiczak. W konkursie LR punktowała Cassandra Orschel, a na czworoboku triumfowała Veronica Pawluk.

CSI3* Autumn MET II, Oliva Nova (ESP)

Konkurs Grand Prix drugiego tygodnia MET miał wysokość 150 cm, a jego wyniki zaliczane były do grupy C LR. Wystartowały w nim dwie polskie pary i obie niestety nie ustrzegły się błędów. Parkur okazał się jednak bardzo wymagający, bo w rozgrywce walczyły tylko 3 pary z prawie 60 startujących. Maksymilian Wechta w przebiegu podstawowym na holsztyńskim wałachu Mystique miał dwa błędy, a Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy Dacara E w sumie 14 pkt karnych.

W niedzielę rozegrano jeszcze jeden konkurs zaliczany do LR. Był to dwufazowy konkurs 145 cm. Bezbłędnie ten parkur pokonała Cassandra Orschel startująca na westfalskim wałachu Eldorado 164. Para ostatecznie uplasowała się na 13 miejscu. Jeden błąd w pierwszej fazie konkursu miał Krzysztof Okła dosiadający wałacha rasy KWPN La Talent. W konkursie wystartował jeszcze Maksymilian Wechta, który na holsztyńskim ogierze Cassiopeia miał w sumie 9 pkt karnych.

Cassandra Orschel wystartowała w niedzielę również w konkursie 130 cm z rozgrywką na holsztyńskiej klaczy Anny CS. Zarówno pierwszą część konkursu, jak i rozgrywkę pokonały bezbłędnie i uplasowały się na 8 miejscu.

Wyniki: TUTAJ

CSI2* San Giovanni (ITA)

Konkurs Grand Prix zawodów we Włoszech miał wysokość 145 cm i wystartował w nim Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze KARNAC RED WINE. Para w przebiegu podstawowym miała dwa błędy (26 miejsce). W konkursie 140 cm Krzysztof Ludwiczak był bezbłędny w starcie na oldenburskiej klaczy CHACNEZZA PS i uplasował się na 5 miejscu. Na swoim drugim koniu, oldenburskim wałachu CROSLOVE zawodnik miał jeden błąd w drugiej fazie i zajął 14 miejsce. W tym samym konkursie juniorka Nell Sówka na holsztyńskim wałachu DIGISPORT CARLO miała jedną zrzutkę, ale w pierwszej fazie, co dało 25 miejsce w konkursie. Zawodniczka wystartowała też w konkursie 125 cm, gdzie na oldenburskim ogierze DIGISPORT MALIK awansowała do rozgrywki i ostatecznie zajęła 7 miejsce.

Jeden z konkursów w niedzielę zakończył się też polskim zwycięstwem. Krzysztof Ludwiczak był najlepszy w finale CSIYH dla 7-latków w starcie na oldenburskim ogierze SILVER DRACO. Na swoim drugim koniu, belgijskim ogierze RICARD VD HEFFINCK, zawodnik również nie miał błędów i zajął 7 miejsce. Krzysztof Ludwiczak bezbłędnie jeździł jeszcze w konkursie 135 cm, w którym na niemieckim ogierze CANAN PLUS-S uplasował się na 5 miejscu. Zerowe konto w tym samym konkursie zachowała też juniorka Nina Sućko, która na wałachu rasy KWPN BERLIN BLUE zajęła 8 miejsce. Zawodniczka wystartowała jeszcze w konkursie 130 cm, gdzie miała jeden błąd w starcie na klaczy rasy KWPN KISS AND RIDE TAG

CDIJ/P  Troisdorf (GER)

W konkursach młodzieżowych przez cały weekend z powodzeniem startowały dwie polskie amazonki. Wczoraj w programie zespołowym CDIP Pola Guerquin-Koryzma na kucu MILKY WAY PP wywalczyła 4 miejsce z wynikiem 69,238%. W niedzielnym finale para zajęła drugie miejsce, a wynik jaki uzyskali to 71,081%. Dzisiaj przebojem w finale CDIJ okazała się też Veronica Pawluk, która na oldenburskiej klaczy FALETTE OLD zwyciężyła z wynikiem 67,353%, a na oldenburskim wałachu DANCLAIR zajęła drugie miejsce uzyskując wynik 67,157%.

CSI3* Moura Tours Valencia - Autumn Tour (ESP)

W niedzielę Adam Grzegorzewski wystartował jedynie w konkursie Grand Prix 150 cm LR. Zawodnik dosiadał tu holsztyńskiego wałacha Dark Fire, ale zdecydował się zrezygnować z ukończenia przejazdu.