Dzisiejszy start przyniósł Markowi Lewickiemu kolejne punkty do Longines Ranking. Konkurs dla Młodych koni wygrał Mikołaj Barański, a na Węgrzech najlepszą juniorką została Weronika Usiądek.

CSI5*/4*/CDI5* Deutsches Spring- und Dressur Derby, Hamburg (GER)

W konkursie 150 cm wystartowało dwóch naszych reprezentantów. I obaj ukończyli swoje przejazdy z wynikiem 4 pkt. Mściwoj Kiecoń na Cicero uplasował się na 14 miejscu, a Bartosz Adamus na ogierze Dartanion zajął miejsce 18.

Bezbłędny przejazd w konkursie 150 cm miała również Casandra Orschel, która do tego konkursu wybrała 9-letniego Eldorado 164, uzyskany czas pozwolił polskiej parze na zajęcie 13 miejsca.

Eldorado 164 i Casandra Orschel

CSI3*-W Szilvásvárad (HUN)

W konkursie 125 cm na 7 miejscu zakończył przejazd Michał Kaźmierczak i LUIS NAZARIO DE LIMA ZW Z. Zerowe konto zachowali również Agnieszka Olszewska i TAJNA oraz Tomasz Plewa i RINGO STARR.

W najtrudniejszym konkursie dzisiejszego dnia 145 cm w którym punkty zaliczane były do Longines Ranking wystartował Marek Lewicki wraz z 11-letnią klaczą LA PEZI. Po raz kolejny para udowodniła świetną formę zajmując 3 miejsce. Konkurs wygrał reprezentant gospodarzy Szabó Gábor i XIXO BORGIA, drugie miejsce zajął Kristaps Neretnieks i wałachu CORLANSKY-PRO, którego wcześniej dosiadał Jacek Mierzwiński.

LA PEZI i Marek Lewicki

CSI4* Sagrantino Show Jumping, Montefalco (ITA)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm Adam Grzegorzewski wystartował na klaczy Valanna. Przejazd ukończony z wynikiem 4 pkt. pozwolił na zajęcie 17 miejsca w klasyfikacji. Na klaczy VHS Caira Adam Grzegorzewski zakwalifikował się do rozgrywki konkursu o wysokości 140 cm. Bezbłędny i szybki przejazd dał zawodnikowi wysokie 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.

CSI2* Peelbergen (NED)

Finał średniej rundy rozegrany był jako konkurs 145 cm z rozgrywką. Po bezbłędnym przejeździe zakwalifikował się do niej Przemysław Konopacki dosiadający klaczy Expression’Quill. W rozgrywce przytrafiła się polskiej parze jedna zrzutka co oznaczało 7 miejsce w klasyfikacji.

W konkursie Grand Prix naszym zawodnikom szczęście nie do końca dopisało. Parkur podstawowy Przemysław Konopacki na wałachu Pure Passion from Second Life Z ukończył z wynikiem 9 pkt., a Aleksandra Lusina-Gołaś na ogierze Quick Magic de Barcenal Z zjechała z parkury mając 16 pkt. na koncie.

CSI3*/2* Equestrian Cup, Grimaud (FRA)

Mikołaj Barański zwyciężył dzisiaj w konkursie dla koni w wieku 6 lat. Na klaczy Savantha Van 'T Goovahof nie miał błędów zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce, którą ukończył w najlepszym czasie 41,34 s.

Savantha Van 'T Goovahof i Mikołaj Barański

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm Mikołaj Barański na ogierze Cornnan miał jeden błąd i został sklasyfikowany na 15 pozycji.

CDIO4*/CDI3* Pilisjászfalu (HUN)

Zwycięstwem Weroniki Usiądek zakończył się dzisiejszy konkurs indywidualny w kategorii juniorów. Reprezentantka Polski na ogierze Mr. Despo uzyskała wynik 66,971%.

Mr. Despo i Weronika Usiądek

W konkursie indywidualnym młodych jeźdźców na miejscu 4 uplasowała się Klaudia Halela, której przejazd na wałachu Chikoto oceniony został na 63,971%.

Różnice punktowe w konkursie Grand Prix CDI3* były minimalne. Miejsce trzecie zajęła w nim Katarzyna Milczarek na ogierze Guapo. Wynik jaki ta para uzyskała to 67,544%.