Sobotnie zmagania przyniosły kilka dobrych startów, a także punkty do Longines Ranking dla Przemysława Konopackiego. O włos od czołówki konkurs CCI4* był Mateusz Kiempa, któremu jeden błąd przydarzył się pod koniec trasy crossu w Wiesbaden. 

 

 

CSIO3* Longines EEF Series, Stutteri Ask (DEN)

W sobotę rozegrano jeden konkurs zaliczany do Longines Ranking i miał on wysokość 150 cm. Na parkurze oglądaliśmy trzy polskie pary. Niestety żaden z naszych reprezentantów nie zakwalifikował się do rozgrywki tego konkursu. Najlepiej z naszych zaprezentował się Przemysław Konopacki, który dosiadał oldenburskiego wałacha No Limit 67. Para miała jeden błąd, ale bardzo dobry czas przejazdu i ostatecznie uplasowali się na 10 miejscu. Po dwa błędy na tym parkurze mieli Michał Ziębicki na belgijskim ogierze O'lord DB oraz Dawid Skiba na wałachu rasy KWPN Kasper

 

W konkursie 140 cm wystartowała tylko Anna Szary-Ziębicka na holsztyńskim ogierze Bimber Boy. Para miała jedną zrzutkę i zajęli 11 miejsce. Kolejny bezbłędny przejazd dzisiaj odnotowała za to Tomasz Miśkiewicz. Na westfalskiej klaczy VHS Come to me wystartował w trochę niższym konkursie, bo 125 cm i zajął 21 miejsce. 

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

 

CCI4* LONGINES PfingstTurnier, Wiesbaden (GER)

Próba terenowa zawodów CCI4*-S okazała się bardzo wymagająca, a problemy mieli z nią nawet najbardziej utytułowani zawodnicy. Tych błędów nie udało się ustrzec też naszym reprezentantom. Zajmujący 5 miejsce po skokach Mateusz Kiempa z niemiecką klaczą Libertina byli o włos od bezbłędnego przejazdu. Wyłamanie przytrafiło się na 5 przeszkodzie od końca próby terenowej. Do wyniku trzeba było doliczyć 20 pkt karnych oraz punkty za przekroczenie normy czasu. Dało to łącznie 56,8 pkt karnego z crossu oraz 83,5 pkt w całych zawodach i 18 miejsce. Podobny los spotkał też Pawła Warszawskiego dosiadającego holsztyńskiej klaczy Lucinda Ex Ani 4. Ta para błąd popełniła jednak w pierwszej części crossu. Błąd oznaczał oczywiście 20 pkt oraz punkty za przekroczoną normę czasu co dało łącznie 49,2 pkt. Po trzech próbach zawodnik miał na koncie 87,6 pkt i zajął 19 miejsce. Jan Kamiński startujący na wałachu rasy SP Jard nie ukończył niestety trasy crossu. Para została wyeliminowana z powodu upadku zawodnika. 

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI4* Bourg en Bresse (FRA) 

W sobotę Maksymilian Wechta wystartował w jednym konkursie CSI4* na poziomie 140 cm. Dosiadał klaczy rasy SP Cortina. Para pokonała parkur bezbłędnie i z dobrym czasem drugiej fazy zajęli 16 miejsce. Razem z ogierem rasy SP Eldorado zawodnik wystartował dzisiaj w konkursie 135 cm CSI2* i tym razem para nie miała błędów na parkurze. Spokojna jazda dała “dopiero” 32 miejsce. 

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI2* Lummen Spring Tour (BEL)

Zawody w Lummen Aleksandra Kierznowska rozpoczęła dopiero dzisiaj i już w pierwszym konkursie uplasowała się na płatnych miejscach. Na parkurze 130 cm bezbłędna była w starcie na wałachu rasy KWPN Ironman oraz klaczy rasy KWPN Badorette. Zajęła odpowiednio 6 i 7 miejsce. W dwóch wyższych konkursach, na poziomie 140 cm, Aleksandra Kierznowska miała mniej szczęścia. W starcie na ogierze rasy SP Diament miała 16 pkt karnych, a na klaczy Westfalia L zrezygnowała z ukończenia przejazdu. 

 

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI2* Budapest (HUN) 

W konkursie dla koni 6/7-letnich kolejny bezbłędny przejazd odnotował Kacper Mróz z klaczą Dalila van het Keizershof Z. Dzisiaj para zajęła 13 miejsce. Na klaczy Sunclair Z zawodnik wystartował w konkursie 135 cm z rozgrywką. Para w przejeździe podstawowym miała dwa błędy. Z tym samym parkurem zmierzyła się też Klaudia Siarkiewicz na klaczy Andigo Al Z, ale zawodniczka została niestety wyeliminowana z konkursu. 

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ