Za nami ostateczne rozstrzygnięcia tegorocznej edycji Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu. W podkrakowskiej hali klubu Jazdy Konnej Szary Michałowice, tegoroczna edycja zawodów zgromadziła rekordową liczbę uczestników – 149 koni. Tak duża frekwencja zmusiła organizatorów do odwołania zaplanowanych konkursów regionalnych. Mamy nadzieję, że ten trend utrzyma się w kolejnych edycjach tej wspaniale zorganizowanej imprezy.

 

Jako pierwszy rozegrano Finał HPP-A Dzieci na kucach. Tutaj triumfowała Natalia Plata na HOT CHOCOLATE. Para ta była nie do pokonania we wszystkich trzech konkursach HPP i zakończyła rywalizację z wynikiem końcowym 206,406%. Drugie miejsce zajęła Julia Janecka na MUPPET (201,251%), trzecie miejsce wywalczyła Marta Gąsienica z DENARO PP (198,595%).

 


Natalia Plata na HOT CHOCOLATE

 

W Finale HPP-A Młodzików na kucach złoty medal wywalczyła Marta Matwijów na koniu BOND (22,300), srebrny medal powędrował na szyję Ewy Macieszczak, która wraz z ogierem APASJONATA AUREUS uzyskali wynik 21,300%. Brązowy medal dla Zuzanny Kunkel – 21,200%.

 


Marta Matwijów na koniu BOND

 

Finał HPP-A Juniorów na kucach należał do Tatiany Bierieżnow, która na wałachu GLUCKSPLITZ, podobnie jak jej młodsza koleżanka, zwyciężyła w dwóch półfinałach i dzisiejszym finale. Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej należy do Ewy Golubińskiej i LEUNS VELD`S WINSTON. Trzecie miejsce dla Natalii Garbowskiej i klaczy LUNA.

 


Tatiana Bierieżnow i GLUCKSPLITZ

 

W kategorii Juniorów Młodszych, na najwyższym stopniu „pudła” stanęła ponownie Natalia Plata, o stopień niżej zameldowała się Julia Rozesłańska, a brązowym krążkiem może się cieszyć Matylda Cybula.

 


Natalia Plata i DOLCETTO

 

 

W najstarszej kategorii wiekowej byliśmy świadkami zaciętej walki o pierwsze miejsce pomiędzy Anną Mierzwińską startującą na wałachu DEAN MARTIN i Iloną Janas na ARRIBA Z. Ostatecznie Ilona Janas musiała uznać wyższość zawodniczki KS Pegaz. Brązowy medal wywalczyła Magdalena Zalewska i DIOR SOL.

 


Anna Mierzwińska i DEAN MARTIN

 

W kategorii Młodych Jeźdźców zwyciężyła Alicja Trawińska, drugie miejsce dla Michaliny Marii Terleckiej, a trzecie miejsce dla Małgorzaty Kowalskiej.

 


Alicja Trawińska i DIEGO RAMIREZ

 

Ostatnim konkursem HPP był Finał Juniorów. Tu bezapelacyjnie najlepsza była Aurelia Von Mauberg dosiadająca DIAMO DREAM. Zawodniczka KJ Lider Radzionków była najlepsza we wszystkich trzech konkursach i ukończyła Puchar z wynikiem 211,147%. Jej koleżanka klubowa i zeszłoroczna złota medalistka HPP - Alicja Pachulska (BENTAMO 2) wywalczyła drugie miejsce (205,382%). Srebrny medal dla Julii Rogowskiej (201,258%)

 


Aurelia Von Mauberg i DIAMO DREAM

 

 

Fot. Łukasz Kowalski