Po raz trzeci z rzędu w konkursie Pucharu Świata w Lyon zwyciężyła Isabell Werth na wałachu Emilio.

 

Bezapelacyjna „królowa ujeżdżenia” pokazała po raz kolejny, że gdy walka toczy się o najwyższą stawkę, jest ona nie do pokonania. W czwartek w konkursie Grand Prix musiała zajęła co prawda drugie miejsce za Charlotte Dujardin (TUTAJ), ale piątkowy Puchar Świata pokazał, że nawet ze swoim koniem nr. 3 jest w stanie wygrywać właściwie z każdym. A im lepsi są konkurenci tym Isabell Werth więcej ryzykuje – i to się jej opłaca. Zarówno publiczność jak i sędziowie docenili i wysoko ocenili duży stopień trudności w programie niemieckiej zawodniczki. Co w połączeniu ze znakomitymi przejściami, szczególnie pomiędzy pasażami i piaffami, bezbłędnym wykonaniem wszystkich elementów i świetną interpretacją muzyki dało wynik 87,090%. 

 

 

Po raz drugi w swojej wspólnej karierze Charlotte Dujardin i Mount St John Freestyle zaprezentowały program dowolny do muzyki z „Królowej Śniegu”. Jednak atmosfera w hali trochę tym razem przerosła 10-letnią klacz i momentami Dujardin musiała się mocno napracować by „mieć ją przy sobie”. Wynik 83,925% tym razem oznaczał drugie miejsce, ale brytyjska para z pewnością zaliczać się będzie do najlepszych w tym sezonie PŚ.

 


Charlotte DUJARDIN (GBR). MOUNT ST JOHN FREESTYLE

 

Trzecie miejsce z wynikiem 80,015% zajął Frederic Wanders/GER dosiadający wałacha Duke of Britain. Para ta właściwie nie miała w planach startu w Lyon, ale po rezygnacji Sönke Rothenbergera, wskoczyła na wolne miejsce. I dzięki temu zdobyła cenne punkty do klasyfikacji PŚ.

A w tej prowadzi Hans Peter Minderhoud/NED, który w Lyon zajął 4 miejsce i ma na koncie 43 pkt. Frederic Wanders/GER jest drugi (37 pkt.) a na trzecim miejscu znajdują się ex aequo Morgan Barbancon/ESP i Patrick Kittel/SWE. Wszyscy ci jeźdźcy zdobywali punktu także w konkursach rozgrywanych w innych ligach.

 

Wyniki PŚ w Lyon: TUTAJ

 

Klasyfikacja PŚ LEZ: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Eric Knoll