Rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Świata w skokach przez przeszkody ligi zachodnio-europejskiej.

 

 

Pierwszy z 11 konkursów rozegrany został wczoraj w Oslo/NOR. Parkur, którego autorem był Elio Travagliati z Włoch, był doskonałym testem zarówno dla koni i jeźdźców, którzy po sezonie otwartym musieli przestawić się na jazdę w hali. Jako pierwsza pokonała go bezbłędnie 24-letnia Alessandra Reich/AUT na 10-letnim wałachu Loyd i tym samym zapewniła sobie udział w rozgrywce. A do tej zakwalifikowało się ostatecznie 7 par.

 

Dobry wynik w pierwszym konkursie w sezonie jest dla wielu zawodników bardzo ważny, gdyż pierwsze punkty na koncie dają im psychiczny komfort w dalszej walce o kwalifikację do Finału PŚ. Alessandra Reich, która zajmuje obecnie dość dalekie 589 miejsce w rankingu Longines pokonała rozrywkę bezbłędnie w czasie 50,20 s zapewniając sobie wysokie 4 miejsce w końcowej klasyfikacji. Jadący jako drugi Jens Fredricson/SWE na wałachu Markan Cosmopolit wykorzystał skrót po podwójnym szeregu i przejechał bezbłędnie w czasie 46,72 s. Zarówno Olivier Philippaerts/BEL na Le Blue Diamond v’t Ruytershof jak i Harry Charles/GBR na wałachu Romeo mieli po jednym błędzie. Pieter Clemens/BEL na klaczy Hulde G świetnie wykonał skrót po podwójnym szeregu co pozwoliło mu ukończyć przejazd w czasie 46,09 s. Jako przedostatni w hali pojawił się Christian Kukuk/GER na wałachu Checker. Dwa dobre skróty otwierały możliwość zwycięstwa jednak nieporozumienie przed ostatnia przeszkodą spowodowało zrzutkę. A to otworzyło drogę do zwycięstwa Kevinowi Jochemsowi/NED, który dosiadał 12-letniego ogiera Turbo. Dzięki płynnej i szybkiej jeździe para ta przekroczyła celowniki po upływie 44,77 s zapewniając sobie wygraną.

 

 

 

Wjechałem na arenę z myślą, że wszystko zaryzykuję. Nieważne czy będę miał błąd, nie chciałem być zbyt wolny w tej rozgrywce. To mój pierwszy konkurs Pucharu Świata i całe te zawody były dla mnie bardzo udane. To moje pierwsze halówki od długiego czasu i jestem szczęśliwy z wyników jakie tu miałem. – powiedział Jochems po swoim przejeździe.

Kolejny konkurs PŚ odbędzie się 31 października podczas zawodów Equita Lyon/FRA.

 

Wyniki: TUTAJ

Klasyfikacja PŚ po pierwszym konkursie: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Helene Gjerde Aamdal