W miniony weekend (29-30 września) w ośrodku jeździeckim Farma Sielanka w Warce rozegrano zawody finałowe. Dla triumfatorów organizatorzy przeznaczyli pulę nagród w wysokości  50 000 pln.
   Pełna emocji rywalizacja odbywała się w 4 kategoriach. O nagrody  rzeczowe w klasie L walczyli juniorzy. Zdobywczynią pierwszego miejsca została Weronika Buchcar z TKKF Podkowa Leśna na koniu Gamor. Drugie miejsce zajęła Anna Seroka z KJ Aldragho Piaseczno na koniu Manchester 0012, trzecie przypadło Aleksandrze Maliszewskiej na koniu Haris. W pozostałych kategoriach zawodnicy walczyli o nagrody pieniężne. W klasie P Puchar Sielanki zdobyła Katarzyna Trojańczyk na koniu Kamelot, kolejne miejsca zajęli Tomasz Mielcarek z JKS Sokóle na koniu Lepton i Ada Wołąs na koniu Sindbad. W klasie N triumfował Michał Bazyl z JKS Karolina na koniu Hemis, Anna Więcek z KJ Aromer na koniu Axel Rose i Herbert Szrajer z KKS Kielce na koniu Aser. W najtrudniejszej kategorii, w klasie C niezwyciężonym został Jarosław Platos z KJ Galop Kozienice na koniu Blacky And White, drugie miejsce wywalczyła Karolina Pęczyńska z JKS Karolina na koniu Tami a trzecie Tomasz Mielcarek z JKS Sokóle na koniu Aberdeen M.

Równocześnie odbywały się Zawody Regionalne w Skokach Przez Przeszkody oraz konkursy towarzyskie wys. 80 i 90cm, do których zgłosiło się wiele młodych zawodników i koni.

Zawody były współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Sponsorami zawodów był Hotel Sielanka nad Pilicą****  , portal jeździecko-turystyczny Zabookuj.pl oraz firma Stefanidis.
   Rozgrywki o Puchar Sielanki weszły na stałe do kalendarza imprez jeździeckich organizowanych przez Stowarzyszenie EquiSport. Już teraz zapraszamy do startu w edycji 2013! Pierwsze zawody już w kwietniu!