W dniach 21-24 kwietnia, podczas krajowych i międzynarodowych zawodów Strzegom Spring Open II, odbyła się pierwsza eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2022. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w 10 konkursach: CNC 80, CNC 100, CNC 100-18, CCI1*-Intro, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI3*-L, CCI3*-S, CCI4*-L, CCI4*-S.

 

W kategorii Seniorów liderem została Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian Wrocław) startująca na klaczy Fantastic Frieda, która ukończyła silnie obsadzony konkurs CCI4*-S na 6 miejscu. Drugie miejsce w rankingu zajęła Wiktoria Knap z Equikam Sp. z o.o., której wygranie konkursu CCI3*-S dało komplet punktów do klasyfikacji. Na trzecim miejscu wśród seniorów ex aequo trzech zawodników – Julia Gillmaier, Michał Knap oraz Mariusz Kleniuk.

 

W tym sezonie PP WKKW pojawiła się nowa kategoria – Amator, w której klasyfikowani są zawodnicy powyżej 21 roku życia, którzy nigdy nie wystartowali w konkursie międzynarodowym CCI2*. Po zawodach w Strzegomiu liderem została Tola Armańska z SSKJ Grobice. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Stefankiewicz z LKS Stragona, a trzecie - Mariusz Łupkowski z JKS w Jaroszówce.

 

Liderem w kategorii Młodych Jeźdźców (19-21 lat) został Jakub Wiraszka z LKS Stragona, który zajął 11 miejsce w konkursie CCI3*-S zdobywając tym samym 130 punktów do klasyfikacji. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kuś z SJ Baborówko. Trzecie miejsce ex aequo zajmują Pauline Wieczorek oraz Zofia Steczowicz.

 

W kategorii Juniorów (16-18 lat) po pierwszych eliminacjach prowadzi Karolina Ślązak z klubu LZJ Drama Zbrosławice, która startując na koniu Ganges zajęła 4 miejsce w konkursie
CCI2*-S. Drugie miejsce zajmuje Zuzanna Społowicz (KJ Jaroszówka), a miejsce trzecie reprezentantka LKS Stragona – Agata Piskadło.

 

Wśród Juniorów Młodszych (14-15 lat) liderem klasyfikacji została Nina Jędrachowicz z KJ Jaroszówka. Drugie miejsce zajęła Patrycja Urbaniak (KJ Jaroszówka). Miejsce trzecie należy do zawodniczki Laury Gillmaier z klubu Konie Sportowe Gillmaier.

 

Wśród Młodzików (11-13 lat), pierwszą liderką klasyfikacji została Michalina Paterska z LKS Stragona, która jako jedyna zawodniczka w tej kategorii wystartowała w konkursie
CNC 100-18. Drugie i trzecie miejsce w rankingu zajęli reprezentanci KJ Czarny Dunajec – Magdalena Zaręba oraz Iga Ślusarska.

 

W tym sezonie pojawiła się specjalna klasyfikacja dla młodych koni: 4-letnich, 5-letnich i 6-letnich. Celem tej nowości jest wypromowanie młodych, wschodzących gwiazd WKKW.

Liderzy klasyfikacji:
  • Konie 4-letnie: Biarritz Aa (Ojciec: Szkrab / Arcus; Matka: Belissa / Emetyt) – Rasa M.
  • Konie 5-letnie: Monaco (Ojciec: Castle Rock /; Matka: Mon Amour / Johnny Boy II) – Rasa SP.
  • Konie 6-letnie: Don Fuego Corriente (Ojciec: Don Sandrino / De Niro; Matka: Elvita / Escudo I) - Rasa: han.

 

Zapraszamy na kolejne zawody w ramach Pucharu Polski WKKW w dniach 6-8.05.2022 do Sopotu!

 

fot. Leszek Wójcik