Najliczniej reprezentowana była kategoria Brązowa w której wystartowało 36 par. Do ostatecznie rozgrywki zakwalifikowało się 23 z nich. W bardzo dobrej dyspozycji tego dnia był Maciej „Gleba” Florek – gwiazda pucharu, który wystartował na koniu Cargo z numerem 6 i objął prowadzenie z dużą przewagą. W dalszej części konkursu poprawił swój czas na młodym 5-cio letnim Clemensie. Wydawało się, że nikt mu już nie może zagrozić. Wtedy do akcji wkroczyła liderka Aleksandra Szpatuśko z WKJ Lublin na koniu Birmanka. Ta doświadczona amazonka jako jedyna zeszła z czasem poniżej 30 sekund i pewnie zwyciężyła po raz trzeci co dało jej komplet punktów przed finałowymi zawodami.

podium brazowa:
I m-ce Aleksandra Szpatuśko
II m-ce Maciej "Gleba" Florek
III m-ce Martyna Klęsk

W kategorii srebrnej do rozgrywki awansowało 11 par. Pięknie i najszybciej tą rozgrywkę  pokonała organizatorka zawodów – Ewa Walas Kaźmierczak na koniu Rolando z KJ Leśna Wola. Zdobyła ona komplet punktów mocno poprawiając swój dorobek w rankingu awansując tym samym z pozycji 27 na 8. Miejsce drugie zajęła Milena Pelc na Enjoy również z  KJ Leśna Wola , która także mocno awansowała z pozycji 13 na 5. Trzecie miejsce przypadło Joannie Pomiankowskiej na Camillo Song z KJ Stangret Kielce. Lider Sebastian Dulęba nie ustrzegł się jednego błędu, ale pozostał w opasce lidera do finałowych zawodów.

podium srebrna
I m-ce Ewa Walas Kaźmierczak
II m-ce Martyna Klęsk
III m-ce Joanna Pomiankowska

Kategoria złota to rywalizacja dla zawodowców. Tutaj nie zawiódł Michał Kaźmierczak z KJ Leśna Wola, który po raz pierwszy w tym roku stanął na najwyższym stopniu podium zwyciężając na koniu Stakorado. Dzięki tej pozycji awansował z pozycji 7 w rankingu na pozycję  v-ce lidera. Tylko trzech punktów brakuje mu do Łukasza Kuta – który wygrywał trzykrotnie. Miejsce drugie zajęła Katarzyna Uchwat na Kolorado W z JKS Pogórze, a trzecie Marika Dubiel z AZS WSIZ Rzeszów na Collina.

podium złota
I m-ce Michał Kaźmierczak
II m-ce Katarzyna Uchwat
III m-ce Marika Dubiel

Podsumowując kwalifikacje do „Developres Otwarty Puchar Podkarpacia 2012” należy przyznać , że poziom jeździectwa rośnie. Również grupa osób startująca na zawodach jest coraz większa. Do finałowych zawodów, mogą przystąpić osoby, które zdobyły co najmniej jeden punkt rankingowy, a więc takie które choć raz były w pierwszej 16-tce konkursu. Takiemu zadaniu podołało 97 osób z 124 startujących w rozgrywkach.
   Finałowe zawody odbędą się w dniach od 13 do 14 października w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim. Gospodarz tej imprezy już dzisiaj zapowiada, że dołoży wszelkich starań aby to wydarzenie było niezapomnianym zakończeniem sezonu 2012. Rankingi, wyniki, galeria zdjęć jak zawsze na oficjalnej stronie Pucharu na www.oppskoki.pl zapraszamy.