Wczoraj w Madrycie rozegrany został trzeci konkurs Pucharu Świata w ujeżdżeniu w tym sezonie.

 

 

Zwyciężyła w nim para, która jako jedyna uzyskała wynik powyżej 80% czyli Helen Langehanenberg/GER na klaczy Annabelle, której przejazd oceniony został przez sędziów na 80,500%. Amazonka była bardzo zadowolona z tego jak pokazała się jej klacz bowiem nie należy ona wcale do najłatwiejszych koni.

Annabelle jest bardzo specyficzna. Bardzo utalentowana, ale też z dużą dawką temperamentu co sprawia, że nie jest łatwym koniem. Dzisiaj startowałam jako ostatnia i pod ogromną presją co bardzo dobrze na mnie wpływa ponieważ wiem, że muszę wtedy dać z siebie wszystko. I dzisiaj Annabelle pozwoliła mi sobie pomóc i zwyciężyłyśmy.

 

 


Na drugim miejscu z wynikiem 79,220% uplasowała się reprezentantka gospodarzy Beatriz Ferrer-Salat na 12-letnim wałachu Elegance. Hiszpańscy kibice mogli być bardzo szczęśliwi gdyż trzecie miejsce zajął ich ulubieniec Juan Matute Guimon/ESP dosiadający wałacha Quantico (78,160%). Czwarty był Frederic Wanders/GER na wałachu Bluetooth OLD (77,230%) a piąta Morgan Barbancon/FRA na ogierze Sir Donnerhall II OLD (76,030%).

 

W klasyfikacji rozgrywek PŚ w ujeżdżeniu prowadzi Frederic Wanders/GER, który ma 57 pkt. Druga jest Thamar Zweistra/NED (43 pkt) a trzecia Morgan Barbancon/FRA (40 pkt). Te trzy pary zdobywały również punkty w konkursach rozgrywanych poza ligą zachodnioeuropejską i maja 4 starty jakie liczą się im do klasyfikacji.

 

Wyniki: TUTAJ

Klasyfikacja po 3 konkursach PŚ LEZ: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Stefano Grasso