Za nami dość intensywny weekend na arenie ogólnopolskiej. Trzy imprezy skokowe miały rangę ZO-B, w Gałkowie, Kołobrzegu i Stajni Qando. W poszczególnych konkursach Grand Prix w niedzielę triumfowali Grzegorz Psiuk, Daria Kobiernik i Agnieszka Cebulak.

ZO Gałkowo Perlage Masters

Konkurs zwieńczający cztery dni rywalizacji w Gałkowie czyli Grand Prix, miał wysokość 145 cm, a zwycięska para musiała pokonać jak najlepiej dwa nawroty tego konkursu. Dziesięć par awansowało do drugiej części rywalizacji. Podwójnie bezbłędnie jeździły 4 z nich, a najszybszy w drugim nawrocie był Grzegorz Psiuk. Zawodnik zwyciężył w konkursie dosiadając oldenburskiej klaczy DIAMANTA BALOUBET. Na drugim miejscu uplasowała się Adrianna Ostrowska, która startowała na klaczy rasy KWPN LERTANA VDL, a podium konkursu zamknęła Natalia Palmowska razem z belgijskim wałachem LVIV PKZ

Finał Rundy Złotej rozegrano na przeszkodach o wysokości 135 cm i zasadach konkursu zwykłego. Najlepiej z tym parkurem poradziła sobie Monika Pasik, która triumfowała w starcie na klaczy rasy SF COCA LIGHT SEMILLY. Ta zawodniczka zajęła też trzecie miejsce dosiadając hanowerskiego ogiera BAIRONAS. Na drugim miejscu w tym konkursie uplasowała się Amelia Szczupakowska w starcie na niemieckim wałachu CHACCOS BOY

W finałowym konkursie Rundy Srebrnej na poziomie 120 cm najlepsza okazała się Aleksandra Kozanecka-Szeliska startująca na holsztyńskiej klaczy SUEDWINDS AMANDA. Na drugim miejscu uplasowała się Roberta Taraseviciute z Litwy dosiadająca klaczy LAVENDER SKY, a podium zamknął Beniamin Tomaszewski razem z niemiecką klaczą CAMPEONA.

ZO-B2* III Memoriał Marka Zaleskiego, Kołobrzeg-Budzistowo

W Kołobrzegu konkurs Grand Prix rozegrano na przeszkodach o wysokości 140 cm i na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Parkur podstawowy III Memoriału Marka Zaleskiego bezbłędnie pokonały tylko dwie pary. Lepsza okazała się Daria Kobiernik, która zwyciężyła w konkursie dosiadając wałacha rasy SP SONET. Drugi najlepszy wynik należał do Jacka Polikowskiego, który dosiadał meklemburskiego wałach LECTOR. Trzecie miejsce ponownie zajęła Daria Kobiernik, tym razem w starcie na oldenburskim wałachu CHAMAN'S PEPINO LL.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 135 cm wygrała Angeliki Podgórna. Zawodniczka była najlepsza w starcie na wałachu rasy SP NERRADO. Na drugim miejscu konkurs ukończyła Magdalena Ćwik dosiadająca klaczy rasy KWPN NO WORRIES SRK, a podium zamknął Jakub Jarecki razem z oldenburską klaczą OGALA

W finale Małej Rundy 125 cm najlepszy okazał się Jan Bobik startujący na ogierze rasy SP OLE. Drugie miejsce zajął Miłosz Adach dosiadający holsztyńskiego wałacha STAKKITO GOLD, a trzecia była 12-letnia Nela Dampc w starcie na ogierze rasy KWPN DIOR V. Finał Małej Rundy 125 cm wygrała Paulina Sawicka startująca na klaczy CATHALAYA VRS, a na klaczy CORLANDA VRS zawodniczka wywalczyła drugie miejsce. Na miejscu trzecim uplasowała się Oliwia Markowska razem z niemiecką klaczą CALINKA.

ZO-B1* Jeżów - Stajnia Qando

Również w stajni Qando konkursu Grand Prix rozegrano na wysokości 140 cm i na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Do niej zakwalifikowały się 4 pary, ale tylko jedna zachowała czyste konto. Autorką tego przejazdu była Agnieszka Cebulak, która triumfowała w starcie na belgijskim wałachu QUINCY. Na drugim miejscu konkurs ukończył Damian Ostręga dosiadający oldenburskiego wałacha VALENCIA VOLO, a trzecie miejsce zajęła Kinga Daszczyk startująca na wałachu rasy KWPN KAOLIN LA TULIPE. Te dwie pary miały po jednym błędzie na parkurze rozgrywki.

Konkurs finałowy Średniej Rundy 130 cm wygrał Mateusz Tyszko startujący na oldenburskiej klaczy LADY PEZI, a w starcie na klaczy rasy SP COLONIA wywalczył w tym samym konkursie trzecie miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Angelika Kucias, która dosiadała oldenburskiej klaczy UTOPIA BS

Mateusz Tyszko triumfował też w finałowym konkursie Małej Rundy 120 cm. Tu dosiadał klaczy KULLINA II Z. Drugi w tym konkursie był Tomasz Kumorek startujący na wałachu QAIRO M, a na trzecim miejscu uplasował się Sławomir Szlachta razem z klaczą GRACE KELLY. W finale Małej Rundy 110 cm triumfowała Dominika Soplak startująca na wałachu BRATIHI - PGN. Drugie miejsce zajął Jerzy Pandel na ogierze O'CARLOS, a trzecia była Gloria Ciba na ogierze HARLEY'S HERO (EX OKIA H).