Dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o tym, że wałach PDG Final został zakupiony przez Jana Topsa.

 

Jego nową amazonką miała być jego żona, Edwina Tops-Alexander/AUS (TUTAJ). Jednak tej kombinacji nie zobaczymy w przyszłości na parkurach. Wczoraj w bazie FEI pojawił się wpis, że nowym właścicielem konia jest firma Ronnoco Jump LTD, za którą stoi irlandzki zawodnik Cian O’Connor. Dziś informacja ta została potwierdzona przez magazyn The Irish Field, który na swojej stronie opublikował krótką rozmowę z Cianem O’Connorem. Już od jakiegoś czasu obserwował on PSG Final na zawodach, jego zdaniem to koń o wyjątkowym talencie.

 

 

Jestem zachwycony tym koniem. Ma on wiele podobieństw do Good Luck’a – może jest trochę bardziej wyluzowany, ale ma taki sam ekstrawagancki styl skoku.

 

 

PSG Final jest kolejnym koniem, którego Cian O’Connor zakupił w ostatnim czasie. Pod koniec ubiegłego roku do jego stajni trafiła także klacz Irenice Horta (TUTAJ). Cian O’Connor planuje wystartować na niej w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Rotterdamie, gdzie Irlandczycy walczyć będą o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Źródło: https://www.theirishfield.ie
Zdjęcie: FEI/Leanjo De Koster