W dzisiejszym konkursie Dużej Rundy międzynarodowych zawodów Cavaliada Warszawa rozgrywanych w hali warszawskiego Torwaru zwyciężył będący w doskonałej dyspozycji Jarosław Skrzyczyński (CHACCLANA). Ostateczną kolejność w tym konkursie ustaliła 6-konna rozgrywka do której zakwalifikowała się trójka reprezentantów Polski, dwóch Estończyków oraz reprezentantka Czech.

Konkurs, którego wyniki zaliczane były do prestiżowego Longines Rankings był również drugim konkursem rozgrywanego na Torwarze Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Po jego zakończeniu na czele stawki w dalszym ciągu znajduje się reprezentant Polski, Jarosław Skrzyczyński. Polak z wynikiem 108 pkt powiększył swoja przewagę nad drugim w tabeli Kullo Kenderem z Estonii (92 pkt).
Trzeci po wczorajszym konkursie Wojciech Wojcianiec spadł dzisiaj o jedną pozycję. Jednak czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 80 pkt pozwala realnie myśleć o o końcowym sukcesie, jakim z pewnością jest zajęcie jednego z trzech miejsc premiowanych udziałem w światowym Finale Pucharu Świata w skokach jaki rozegrany zostanie w drugi weekend kwietnia.
O jedną pozycję w górę przesunął dzisiaj ósmy po dniu wczorajszym Maksymilian Wechta, który zgromadził na swoim koncie 68 pkt.

 

Jarosław Skrzyczyński i CHACCLANA - przejazd podstawowy

 

Jarosław Skrzyczyński i CHACCLANA - rozgrywka

 

Czy po niedzielnym konkursie Grand Prix, który będzie również ostatnim akordem w walce o awans do Finału Pucharu Świata będziemy cieszyć się z awansu trójki reprezentantów Polski?
Odpowiedź twierdząca na to pytanie jest bardzo prawdopodobna. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że różnice w tabeli są stosunkowo małe a apetyt na awans mają z pewnością Kullo Kender,  Rein Pill i Hanno Ellermann z Estonii (dotychczasowe miejsca drugie, trzecie i piąte) czy zajmująca 6. pozycję Natalia Simonia z Rosji.

Jak widać niedzielny wieczór w hali Torwaru zapowiada się bardzo emocjonująco. Czeka nas więc wielki sport, wielkie emocje i z pewnością wielkie nadzieje na końcowy sukces.

Zapraszamy do śledzenia tych wydarzeń w internetowej relacji „na żywo” jaka dostępna będzie na www.live.cavaliada.pl