Dzisiaj poznaliśmy zwycięzcę tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Polski. Cztery zespoły rywalizowały ze sobą w ostatnim w tym sezonie konkursie zespołowym, który zaliczał się do klasyfikacji Pucharu Polski.

Dwa z nich ukończyły konkurs z wynikiem 4 pkt i o tym, który z nich wygra musiała zadecydować rozgrywka. Zespół KJ Trachy Sośnicowice reprezentował w niej Łukasz Koza na wałachu Dindependent Z przejechał bezbłędnie w czasie 47,17 s czym zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo w konkursie. W składzie tego zespołu startowali również Agnieszka Szynkolewska na wałachu Maximus, Natalia Kubik na klaczy Catalaya i Ewa Burzyńska na wałachu Con Casallthago. Na drugim miejscu uplasował się team KJ Ślęża Wrocław w składzie Karol Chrzanowski na wałachu No Nonsense van Orshof, Wiktoria Szebysty na klaczy Sweet Star, Jan Dominik Chrzanowski na klaczy Meadow oraz Nadia Ambroziak na wałachu Q7, która w decydującej rozgrywce miała 4 pkt. i czas 47,06. Na miejscu trzecim z wynikiem 5 pkt. uplasował się zespół Lubelskiego Związku Jeździeckiego w składzie Tomasz Wójtowicz na klaczy Baloussina, Barbara Pierz na wałachu Amaretto SBK Z, Natalia Michałowska na klaczy Callia-L i Artur Kufel na klaczy Korina. Z wynikiem 11 pkt czwarte miejsce zajął zespół reprezentujący Warszawsko Mazowiecki Związek Jeździecki.

W klasyfikacji generalnej Drużynowego Pucharu Polski w sezonie 2022 zwyciężył KJ Ślęża Wrocław, miejsce drugie zajął KJ Trachy Sośnicowice a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Lubelskiego Związku Jeździeckiego.

W dzisiejszym półfinale Rundy Złotej PLJ najlepszy wynik uzyskał Jakub Kubiak na wałachu Quilibet (0/75,78 s). Na drugim miejscu uplasował się Jakub Krzyżosiak dosiadający wałacha Champion 127 (0/76,45 s) a trzecia była Magda Kamińska-Kumorek na wałachu Brandy (0/80,62 s).

Zwycięstwem Jakuba Krzyżosiaka zakończył się półfinał Rundy Srebrnej PLJ. W tym konkursie reprezentant KS Small Cherry Trzebnica startował również na wałachu Champion 127 i przejechał bezbłędnie w czasie 62,63 s. Druga była Zofia Gintowt-Juchniewicz na klaczy Składnia (0/64,19 s) a trzecie miejsce zajął Jakub Kubiak na klaczy Ferlina (0/64,75 s).

Dokładnie 31 bezbłędnych przejazdów oglądaliśmy w półfinale licznie obsadzonej Rundy Brązowej. Najlepszy czas należał do Weroniki Grum dosiadającej klaczy Deli, która swój przejazd ukończyła po upływie 63,90 s. Kolejne miejsca zajęli Leszek Nieużyła na wałachu Cordesso (0/64,73 s) i Magda Kamińska-Kumorek na klaczy Chica Bomb (0/65,03 s).

Parkur o wysokości 110 cm mieli do pokonania zawodnicy startujący w półfinale Rundy Młodzieżowej. Dzisiaj najlepsza okazała się Alicja Poniatowska, która na klaczy Ferraline przejechała bezbłędnie w czasie 63,39 s. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Kaźmierska na wałachu Kola a trzecia była Aleksandra Brzozowska na wałachu Make My Day Picobello Z.

Jutrzejsze konkursy finałowe wyłonią zwycięzców tych czterech rund tegorocznej edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej. Zawody są transmitowane na platformie ClipMyHorse.TV

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.