Pierwszy dzień Equestrian Festival Baborówko już za nami. Najlepsi okazali się Niemcy, którzy we wszystkich czterech konkursach uzyskali najwyższy wynik. Świetne punkty zdobyła również reprezentantka Polski: Małgorzata Kuś, która w konkursie CCI1*-Intro plasuje się na drugim miejscu. Poznaliśmy także skład polskiej reprezentacji, która walczyć będzie o udział w Igrzyskach Olimpijskich.

 

 

W konkursie CCI3*-S o trofeum KUHN najlepiej zaprezentował się Niemiec, Felix Etzel wraz z ogierem TSF Polartanz. Czworobok zakończył ze świetnym wynikiem 23,7 pkt. Kolejni byli również reprezentanci Niemiec: Vanessa Bölting oraz Libussa Lübbeke.

 

 

CCI2*-S było szczęśliwe dla Anny Von Beauvais, która razem z klaczą Ucella 6 uzyskała wynik 24,1 pkt. Kolejne w konkursie były: Szwedka Louise Romeike wraz z Clearsky oraz Niemka z Callisto R.

 

CCI4*-S, czyli konkurs z najwyższą nagrodą pieniężną, sprzyjał Niemcowi Jerome Robine, który wraz z wałachem Black Ice uzyskał wynik 27,7 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Robin Godel z Grandeur De Lully CH, a trzecia była Emma Brüssau Dark Desire GS.

 

 

CCI1*-Intro to konkurs, w którym na drugim miejscu uplasowała się Polka: Małgorzata Kuś wraz z Coridą O. Pierwszy był Nicolai Aldinger, a trzecia Tabea Knüppel

 

Dzień zakończył się przeglądem weterynaryjnym przed konkursami CCIO4*-L oraz CCI4*-L, który każdy z Polaków przeszedł pomyślnie. Trener Kadry Polski Andreas Dibowski wybrał skład, w który wchodzą: Paweł Warszawki z Lucindą Ex Ani 4, Jan Kamiński z Jardem, Wiktoria Knap z Quintus 134 oraz Małgorzata Korycka z Canvalencią. Polska reprezentacja zmierzy się z próbą ujeżdżeniową w piątek o 14:10.