Wczoraj wieczorem w Goeteborgu odbyło się oficjalne pożegnanie wałacha All In.

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Pod koniec lutego 2015 roku Peder Fredricson/SWE i „Allan” odnieśli swoje pierwsze międzynarodowe zwycięstwo właśnie w Goeteborgu. I w tym samym miejscu, osiem lat później ten obecnie 17-letni wałach po raz ostatni zaprezentował się publiczności.

Przed ceremonią Peder Fredricson powiedział:

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Z jednej strony się cieszę, ale z drugiej jest mi smutno. Będzie mi brakowało najazdów na przeszkody, jego siły podczas skoku, inteligencji i jego woli walki. Na pewno będę za nim tęsknić na zawodach, to jest pewne. Ale z drugiej strony chciałem by zakończył karierę w świetnej dyspozycji, chciałem by wszyscy i także ja zapamiętali go w najlepszy możliwy sposób, w czasie gdy odnosił sukcesy. Jestem szczęśliwy, że mogłem spędzić z nim 10 lat, że pomagaliśmy sobie w rozwoju kariery, że zdobył medale na jakie zasługiwał. To, że możemy go właśnie tutaj pożegnać znaczy dla nas wszystkich niesamowicie wiele. I ogromnym wyróżnieniem jest fakt, że All In będzie w „Galerii Sław Gothenburg Horse Show”. Zasłużył sobie by tam się znaleźć.

Znany z parkurów jako H&M All In urodził się w 2006 (Kashmir van Schuttershof - Fortune po Andiamo, hod. Bas Huybregts, Rijsbergen/NED). Do pierwszych międzynarodowych startów przygotowywał go Nicola Philippaerts/BEL, pod którym w 2013 roku zajął 4 miejsce w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken. Po tych zawodach kupiła go Charlotte Söderström (Stuteri Arch) i powierzyła do jazdy Pederowi Fredricsonowi. Przez 10 lat zdobyli oni wspólnie 6 medali - srebrny indywidualnie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, złoty zespołowo i srebrny indywidualnie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, złoty zespołowo na Mistrzostwach Świata w Herning, oraz złoty indywidualnie i srebrny zespołowo na Mistrzostwach Europy w Goeteborgu. Wygrali też wiele konkursów Grand Prix oraz kilka Pucharów Narodów na zawodach CSI4* i 5* a łączna suma wygranych pieniężnych przekroczyła 1,3 miliona €.

Fot: Gothenburg Horse Show