Niewątpliwie wielkie widowisko jakim są zawody w Aachen, powrót młodych koni skokowych do Łącka, a także zmagania Polaków za granicą – te i wiele innych wydarzeń dostępne są w tym tygodniu na platformie ClipMyHorse.Tv

 

CHIO Aachen (GER)

Po roku przerwy na trawiasty plac w Akwizgranie powraca jedno z największych widowisk jeździeckich na świecie. To nie tylko pięciogwiazdkowe zawody w skokach przez przeszkody, ale także konkursy ujeżdżenia, WKKW, powożenia i woltyżerki. Zawody w Aachen są częścią Rolex Grand Slam, specjalnej nagrody ufundowanej dla zwycięzcy konkursów GP wszystkich zawodów z cyklu. Na listach startowych konkursów CSI5* zobaczymy m.in. nr 1 światowego rankingu Daniela Deusser’a (GER), Mistrza Olimpijskiego Bena Mecher’a (GBR) czy Steve’a Guerdat’a (SUI), zwycięzcę konkursu ostatniego GP zaliczanego do Rolex Grand Slam. W konkursach skoków wystartuje w sumie 19 zawodników ze światowego TOP 30. W konkursach ujeżdżenia wystartuje m.in. świeżo upieczona Mistrzyni Europy Jessica von Bredow-Werndl czy czynna uczestniczka dwóch dyscyplin Ingrid Klimke. Konkursy i transmisja rozpoczęły się już we wtorek i potrwają aż do niedzieli.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody, Łąck (POL)

Dokładnie tydzień po zakończeniu MPMK w ujeżdżeniu i WKKW przyszedł czas na skokowe talenty. Impreza zorganizowana wyłącznie dla konkurencji skoków przez przeszkody przeniosła się w tym roku do nowego/starego miejsca - SO Łąck. Na parkurze zobaczymy konie w wieku od 4 do 7 lat, a klasyfikacje jak zwykle podzielone będą na konie wyhodowane w Polsce i te z zagranicznymi paszportami. Do mistrzostw zgłosiło się 90 zawodników, który zaprezentują w sumie 161 młodych, skokowych koni. Zespół Świata Koni przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia, a pierwsza relacja już w czwartek 16 września 2021 roku. Zmagania młodych koni będzie można oglądać na żywo aż do niedzielnych finałów.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI2* Peelbergen (NED)

Zawody w randze dwóch gwiazdek, ale szczególnie warte uwagi, ze względu na udział polskich zawodników. W Kronenberg wystartuje Maksymilian Wechta, który w zeszłym tygodniu plasował się w czołówce Grand Prix LR zawodów w Belgii, oraz Tomasz Miśkiewicz, który w ostatnim czasie dwukrotnie kończył konkursy Grand Prix LR na wysokich miejscach. Rodaków będzie można wspierać na żywo już od środy 15 września 2021 roku. W trakcie zawodów zostaną rozegrane dwa konkursy zaliczane do LR – piątkowa Duża Runda oraz niedzielne Grand Prix, a pula nagród przewidziana na te zawody to ponad 91 000 EUR.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

To nie koniec najwyższego sportu, jaki będzie można oglądać w ten weekend na platformie ClipMyHorse.Tv. W USA zostaną rozegrane dwie imprezy w najwyższej randze – CSI5* Spruce Meadows oraz CSI5* Traverse City. Obie transmitowane będą na żywo. Jak zwykle oferta jest dużo szersza. W tym tygodniu znaleźć można też relacje z zawodów skokowych w Luxemburgu czy Chorwacji, ujeżdżeniowych w Norwegii, a także woltyżerki w Niemczech.

 


Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom w kraju i poza jego granicami. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TUTAJ