Europa budzi się po świąteczno-noworocznej przerwie zaczynając spokojnie od zawodów CSI2*. Nie zabraknie na nich jednak reprezentanta Polski. Polskie amazonki możemy oglądać też w Abu Dhabi, a w USA pełną parą ruszyły festiwale jeździeckie. 

 

CSI2* Sentower Park,Opglabbeek, (BEL)


Zawody międzynarodowe w randze dwóch gwiazdek, w jednym z bardziej znanych ośrodków w Belgii. Noworoczny sezon dopiero się rozgrzewa, dlatego niedziwne, że pomimo rangi zawodów, możemy tu zobaczyć wiele świetnych nazwisk. Na parkurze zobaczymy m.in. Bertrama Allena (IRL), Davida Willa (GER) czy Piusa Schwizera (SUI). Wśród nich powalczy także Polak, Mściwoj Kiecoń. Na pierwszy tydzień zawodów zaplanowano dwa konkursy zaliczane do Longines Ranking - piątkową Dużą Rundę i niedzielne Grand Prix. We wszystkich  konkursach, również CSI1* i CSIYH, zostaną rozdane nagrody o łącznej wysokości 86 500 EUR. Pierwszy konkurs zawodów już w czwartek i też wtedy rozpocznie się transmisja. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSI2* Mediterranean Equestrian Tour Spring I, Oiva Nova (ESP)


Pierwszy tydzień wiosennej odsłony jednego z większych cykli zawodów organizowanych w Europie. Zważając na klimat panujący w Hiszpanii, są to zawody otwarte.  MET I otworzą konkursy w randze CSI2*, ale także CSI1* oraz CSIYH. Zawody w Olivie również wydają się być dobrą rozgrzewką po świąteczno-noworocznej przerwie. Parkury w słonecznej Hiszpanii wybrali m.in. Christian Kukuk (GER), Edwina Tops-Alexander (AUS) czu Julien Epaillard (FRA). Zawody wraz z transmisją rozpoczęły się już we wtorek, ale największych sportowych emocji można spodziewać się w sobotę oraz niedzielę, kiedy to rozegrane zostaną konkursy Longines Ranking. Łączna pula nagród w pierwszym tygodniu MET Spring to ponad 128 000 EUR


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSI2* FBMA International Showjumping Cup, Abu Dhabi (UAE)


Dziewiąta odsłona zawodów międzynarodowych w Abu Dhabi Equestrian Club organizowanych przez Fatima Bint Mubarak Ladies Sport Academy,  organizację non-profit na rzecz kobiet w sporcie w ZEA. W tym roku chęć uczestnictwa zgłosiło ponad 230 zawodników reprezentujących 20 krajów, w tym dwie amazonki z Polski -  Amelia Mościcka oraz Olga Ziemniewicz. Obie rywalizować będą w konkursach CSIL2*. Zawody odbywać się będą od 14 do 16 stycznia 2022 roku, a wszyscy zawodnicy walczyć będą w sumie w 7 kategoriach, w tym powracających konkursach FBMA Talent, dla młodych i uzdolnionych zawodników ZEA. Organizatorzy przygotowali nagrody o łącznej wysokości ponad 150 000 EUR. 


Relacja TUTAJ

 

Styczeń jest czasem, kiedy w Stanach Zjednoczonych rozpoczynają się zimowe festiwale jeździeckie. Ogromne widowiska, trwające tygodniami w trakcie których rywalizują nie tylko zawodnicy skoków przez przeszkody, ale także odbywają się konkursy ujeżdżenia, westernu czy tak popularnych w USA, a praktycznie niespotykanych w Europie, konkurencji Hunter i Jumper. W tym tygodniu w dwóch ośrodkach World Equestrian Center, na Florydzie i w Ohio, oglądać można przede wszystkim konkursy skoków w randze krajowej, ale przed nami jeszcze miesiące zawodów, także tych międzynarodowych. Warto więc śledzić relację ClipMyHorse.Tv, żeby choć na chwilę przenieść się za ocean i zobaczyć jak to się robi w USA. 

 

WEC Ohio Winter Classic #5 TUTAJ

WEC Ocala Winter Spectacular II TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom startującym poza granicami kraju. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ