Tego dnia Jonty Evans i jego wałach Cooley Rorkes Drift (Art) startowali podczas zawodów Tattersalls International Horse Trials. Do upadku doszło na drugim elemencie przeszkody wodnej 19b, kiedy to Cooley Rorkes Drift zaczepił nogami o chorągiewkę i jeźdźca wyrzuciło z siodła. Zawodnika natychmiast zabrano do pobliskiego szpitala. Po wstępnych badaniach zdecydowano jednak, że należy go przetransportować do Dublina.
Wczoraj Irlandzka Federacja Jeździecka podała informację, że Jonty Evans do tej pory nie odzyskał przytomności. Badania wykazały, ze doznał on poważnego uszkodzenia mózgu. Lekarze z Beamount Hospital podkreślają, że na chwilę obecną nie są w stanie powiedzieć jak długo Jonty Evans będzie wracał do zdrowia. Z pewnością okres ten będzie trwał kilka miesięcy.

Rodzina Jonty’ego Evansa dziękuje wszystkim za wsparcie i życzenia powrotu do zdrowia. Do tych życzeń dołączamy się również my.
Cooley Rorkes Drift nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku tego upadku.

O tej parze głośno zrobiło się w zeszłym roku kiedy to Jonty Evans poprzez media społecznościowe i tzw. „crowdfunding” zbierał pieniądze na odkupienia „Arta” od właścicieli, aby móc na nim kontynuować swoją sportową karierę (TUTAJ). Wpłaty wpływały z różnych stron świata, także od polskich kibiców.

Źródło: Horse Sport Ireland
Zdjęcie: Oli Cuthorpe/ Facebook