Zakończyła się szesnasta już edycja Equestrian Festival Baborówko. Zawodnicy pokonali dzisiaj próbę skoków przez przeszkody, która wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach - CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S, CCI2*YH-S. Dla CCI2*-S ostatnim konkursem był kros.

W najważniejszym konkursie CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza prowadzenie utracił Szwajcar Felix Vogg wraz z koniem Colero, który po skokach spadł w klasyfikacji ogólnej na miejsce czwarte. Zwycięzcą został Christoph Wahler i Carjatan S z wynikiem 32.7 punktów. Tuż za nim znajduje się czternasta w Rankingu Światowym Belgijka Lara De Liedekerke - Meier i Ducati D’Arville. Podium zamyka najlepszy jeździec sobotniego krosu - Nicolai Aldinger i Timmo. Wśród Polaków najlepiej prezentowała się Małgorzata Korycka, która zajęła miejsce dziewiąte.

„Po raz kolejny było idealnie. Mój koń zrobił wszystko, co mógł w ten weekend. Dobre ujeżdżenie, bardzo dobry cross, a dziś był fenomenalnym skoczkiem” - mówił zwycięzca CCI4*-S, Christoph Wahler.

W drugim konkursie rangi czterech gwiazdek o puchar Samorządu Województwa Wielkopolskiego pozycję liderki utrzymała Austriaczka Lea Siegl, która wraz z DSP Fighting Line osiągnęła wynik 37.8 punktów karnych. Za nią znajduje się Niemiec Jan Matthias i Wilbur Larch. Na trzecim miejscu uplasowała się Rebecca-Juana Gerken.

„Jestem bardzo zadowolona z mojego konia. Czuł się naprawdę dobrze także podczas dzisiejszych skoków. Naprawdę się starał i w rezultacie udało mu się wygrać” - mówiła zwyciężczyni CCI4*-L, Lea Siegl.

Liderką pozostała także Szwedka Louise Romeike, która konkurs trzech krótkich gwiazdek o puchar KUHN Maszyny Rolnicze pokonała w normie czasu oraz bez błędów na przeszkodach. Anika Möritz zakończyła CCI3*-S na miejscu drugim, a  Merel Blom-Hulsman na miejscu trzecim.

W CCI2*-S o puchar Duon Dystrybucja po krosie pierwsze miejsce zajęła Libussa Lübbeke. Druga jest Karolina Miś, a trzecia Antonia Baumgart. Natomiast w konkursie dla młodych koni CCIYH2*-S triumfował Polak, Mateusz Pabijanek.

Zawody w Baborówku były IV etapem organizowanego przez Polski Związek Jeździecki Pucharu Polski WKKW. W tym roku rozegranych zostanie XIX etapów, z finałem w Strzegomiu.