Coraz niższe temperatury i zimne deszcze to sygnały, że lato niechybnie się kończy i czeka nas słotna jesień. Wraz z latem kończy się też sezon startów na otwartych hipodromach. Jeźdźcy i ich konie przeniosą się niebawem w zacisze krytych hal jeździeckich.

 

Jednym z najładniej usytuowanych ośrodków jeździeckich dysponujących halą widowiskową jest ośrodek Stowarzyszenia Klub Sportowy KJK Szary w Michałowicach pod Krakowem.

Już za miesiąc gościnni gospodarze zaproszą do niego uczestników siódmej już edycji międzynarodowych zawodów Cracovia Szary Equestrian Show CSI2*/CSI1*/CSIYH, które rozegrane zostaną w trakcie dwóch weekendów października, tj. w terminie od 20 do 23 oraz od 27 do 30 października 2022 roku.

 

Co czeka tym razem uczestników tego turnieju?

Gospodarze całkowicie wymienili podłoże w hali treningowej a podłoże areny głównej zostało poddane serwisowi generalnemu. Sama hala areny głównej została również gruntownie zmodernizowana. 

 

Łączna pula premii finansowych dla najlepszych zawodników 42 konkursów wyniesie 640 000 zł (po 320 000 zł każdego weekendu). Oczywiście najwyższe premie zostaną wypłacone najlepszym zawodnikom startujących w konkursach zaliczanych do światowego Longines Ranking.

W całym turnieju Cracovia Szary Equestrian Show CSI2*/CSI1*/CSIYH odbędą się 4 takie konkursy: w piątek konkurs Diamentowej Rundy zawodów CSI2* oraz w niedzielę konkurs Grand Prix zawodów CSI2*. W każdym z tych konkursów najlepsi rozdzielą między siebie premie w wysokości łącznej po 103 400 zł oraz punkty do LR.

 

Na uwagę z pewnością zasługuje fakt, że dzięki pozyskaniu sponsora w obydwu niedzielnych finałach Medium Tour zawodów CSI1* suma premii finansowych wyniesie po 23 000 zł!

 

Warte wspomnienia jest również to, że budowniczym toru przeszkód będzie w Michałowicach  ceniony w Europie  niderlandzki course designer, Henk Linders. Będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju tego doświadczonego budowniczego toru przeszkód.

 

W zawodach CSI1* będą mogły uczestniczyć konie polskich zawodników z krajowymi paszportami  pod warunkiem, że ich jeździec posiada licencję FEI.