Sukcesem zakończyła się trzecia organizowana przez stację ogierów Cichoń Stallions aukcja źrebiąt podczas której oferowane było potomstwo ogierów z oferty stacji oraz jej zagranicznych partnerów – Helgstrand Dressage i Deckstation Schockemöhle.

 

 

W sobotni wieczór, po zakończeniu konkursów trwających w Radzionkowie Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu, odbyła się pierwsza w Polsce aukcja hybrydowa, podczas której można było licytować oferowane konie zarówno w formie tradycyjnej, jak i on-line. Prognozy były obiecujące – do momentu rozpoczęcia aukcji na specjalnie przygotowanej platformie internetowej zarejestrowało się ponad 30 potencjalnych klientów, w tym zagraniczni – z Niemiec, Francji, Szwecji, Holandii czy USA.

 


Ogierek Zandro Golden Jazz-J zakupiony przez D. Kraśko-Białek i A. Wróbel

 

Ponad 2-godzinna aukcja, transmitowana on-line w czasie rzeczywistym przez ekipę Świata Koni, potwierdziła optymizm poprzedzający aukcję - spośród 15 oferowanych źrebiąt swoich nabywców znalazło aż 10, za łączną kwotę 77.200 euro, co daje świetną, nawiązującą do europejskich standardów, średnią – 7.720 euro. Przeliczając powyższe na złotówki, do współpracujących z Cichoń Stallions Hodowców trafiło ponad 340.000 zł!

 


Klaczka Łza Smoka zakupiona przez Ł. Kozę i M. Cichonia

 

Najdroższe źrebię – ogierek Carewicz, syn stacjonującego w Radzionkowie og. Goldfinger VDT, od matki po Corrado Son, hodowli Zbigniewa Kruka, został wylicytowany za kwotę 10.200 euro przez kupców ze Stanów Zjednoczonych. Pozostałe źrebięta pozostaną w Polsce, a wiele z nich trafiło do znanych sportowców – wśród kupujących znaleźli się m.in. Izabela Dyrek-Matuszewska, Dominika Kraśko-Białek, Maja Polikowska oraz Łukasz Koza, co bardzo cieszy – być może to początek jakże potrzebnego nam trendu zasilania rodzimych sportowców w konie wyhodowane w Polsce!