Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od kolejnej, mistrzowskiej imprezy jaka odbywać się będzie w ośrodku jeździeckim klubu LKS STRAGONA Strzegom. Tym razem ten bardzo doświadczony organizator doskonałych imprez jeździeckich jest gospodarzem Mistrzostw Europy Kuców w dyscyplinach ujeżdżenia, skoków oraz WKKW.

 

Z informacji uzyskanych z Biura PZJ wynika, że w mistrzowskiej imprezie barwy gospodarza, czyli Polski, reprezentować będzie zespół polskich juniorów startujący w dyscyplinie ujeżdżenia:

  1. Tatiana Bierieżnow - GLUCKSPLIZ 
  2. Ewa Golubińska - LEUNS VELD’S WINSTON 
  3. Anna Van Den Broeck - LANGTOFTEGARD LEANDRO 
  4. Maria Walczyńska-Graczyk - MERCI 

 

Liczymy, że nasza drużyna uplasuje się w końcowej klasyfikacji w pierwszej dziesiątce. W indywidualnej klasyfikacji oczekujemy startu w finale jednej lub nawet dwóch naszych amazonek. Myślę tutaj o Tatianie Biereżnow i Ewie Golubińskiej. Obydwie amazonki są już doświadczone a Tatiana pokazuje ostatnio bardzo dobrą i wysoka formę. Ale tutaj naprawdę ciężko jest robić konkretne plany. Specyfiką sportu młodzieży dosiadającej kuców jest to, że dyspozycja dnia może przynieść sporo niespodzianek. - powiedział nam trener młodzieżowej Kadry Narodowej w ujeżdżeniu, Andrzej Sałacki.

 

Mamy nadzieję, że doping polskiej publiczności na miejscu oraz tej śledzącej zmagania w internetowej relacji z Mistrzostw Europy wydatnie wspomoże w startach polskie reprezentantki.

 

O udziale w ME w dyscyplinie skoków przez przeszkody Biuro PZJ informacji w dniu wczorajszym nie posiadało. Podobno ostatecznej decyzja nie została do wczoraj podjęta. Dzisiaj jednak już wiemy, że w dyscyplinie skoków przez przeszkody polski zespół wystartuje w Strzegomiu w następującym składzie:

  1. Agata Kamińska - CZINGIS CHAN
  2. Aleksandra Osuch - ROSA
  3. Oliwia Płatek - MAKUBA 21
  4. Agata Derda - KOSMA

 

Stanisław Helak, Przewodniczący Komisji SDiM PZJ powiedział nam, że w klasyfikacji indywidualnej liczą na awans do finału Aleksandry Osuch. W odniesieniu do druzyny Komisja oczekuje ukończenia Mistrzostw Europy.

 

Nie uzyskaliśmy też z PZJ żadnej informacji na temat startów w Strzegomiu polskich reprezentantów w dyscyplinie WKKW. Oczywiście nie oznacza to, że do takich czy takiego startu nie dojdzie. Mówi się o jednym, indywidualnym starcie w Strzegomiu polskiej pary. 

A będzie nią Julia Witkowska na kucu Chester, reprezentanci klubu Equikam.