Dwa konkursy wygrała dzisiaj Aleksandra Kierznowska podczas zawodów w Lier. Zwycięstwem zaczęła swoje starty w Arezzo Amelia Zięba.

CSI3* Arezzo Toscana Tour (ITA)

Dzisiaj w Arezzo zabrzmiał Hymn Polski. A to dzięki zwycięstwu 15-letniej Amelii Zięby w konkursie o wysokości 120 cm. Nasza młoda amazonka dosiadała w tym konkursie wałacha Gezant.

Bardzo dobre starty zanotował też dzisiaj Mikołaj Barański. W zaliczanym do Longines Ranking dwufazowym konkursie 145 cm zajął świetne 3 miejsce na wałachu Qatar Donaldson Z (0/30,20). Natomiast na klaczy Alaska de La Brese nasz reprezentant był niewiele wolniejszy od zwycięzcy konkursu 135 i zajął wysokie 2 miejsce. Swój drugi bezbłędny przejazd w tym konkursie Mikołaj Barański zanotował na ogierze Diacontaro PS, na którym uplasował się na 25 pozycji.

Bez punktów karnych konkurs 140 cm ukończył Michał Ziębicki dosiadający wałacha O’Lord DB, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 18 miejsca. Dobrze w Arezzo zaprezentowali się też nasi inni zawodnicy. W konkursie 115 cm wysokie 5 miejsce zajął Maciej Mączka na wałachu Alfredo Alfarvad Z, a Natalia Czernik na ogierze More Than Special MG była 11-ta. Obie pary pokonały parkur bezbłędnie. W dwufazowym konkursie 110 cm miejsce 6 zajął Maciej Mączka na wałachu Jupiter, a na miejscu siódmym uplasowała się Katarzyna Kieljan Mączka na wałachu Libonacci. Jeden błąd w drugiej fazie miała Anna Szary-Ziębicka na wałachu Quadir van de Noordheuvel.

CSI2*/1* Lier (BEL)

Dzisiejszy dwufazowy konkurs 140 cm został podzielony na dwie grupy ze względu na dużą ilość startujących w nim par. I w jednej z tych grup zwyciężyła Aleksandra Kierznowska dosiadająca wałacha Amerique Landais. Na wałachu Diam’s Star nasza reprezentantka miała jeden błąd w drugiej fazie.

Swoje drugie zwycięstwo dnia Aleksandra Kierznowska odniosła w konkursie dla koni 8-letnich. Na wałachu Klasse One pokonała parkur bezbłędnie w najlepszym czasie 63,67 s.

Nie do końca udanie przebiegł dla naszych zawodniczek dzisiejszy konkurs 145 cm, który zaliczany był do Longines Ranking. Aleksandra Kierznowska na klaczy Badorette ukończyła go z wynikiem 8 pkt., a Paulina Malinowska na wałachu Crown Prince zjechała z parkuru z wynikiem 14 pkt.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Rozegrany dzisiaj konkurs o wysokości 150 cm dawał możliwość zdobycia cennych punktów do Longines Ranking. Z wynikiem 4 pkt. ukończył go Maksymilian Wechta na ogierze Chepettano, który uplasował się ostatecznie na 46 miejscu. Zawodnicy mieli dziś tez możliwość wystartowania w aż trzech konkursach o wysokości 145 cm. W jednym z nich bezbłędnie przejechał Maksymilian Wechta na ogierze Mistique, a czas pozwolił na zajęcie dobrego 11 miejsca. W drugim konkursie (dwufazowym) nasz reprezentant dosiadający ogiera Cassiopeia miał jeden błąd w drugiej części parkuru ale dobry czas dał mu 10 miejsce w klasyfikacji. W trzecim konkursie 145 cm wystartował Mściwoj Kiecoń na klaczy Cleany vd Kattevennen Z, który swój przejazd ukończył z wynikiem 8 pkt. Z wynikiem 0 pkt. konkurs dwufazowy o wysokości 140 cm ukończył Maksymilian Wechta na ogierze Clear One, który z uzyskanym czasem przejazdu uplasował się na 36 miejscu. W konkursie 130 cm na dwóch koniach wystartował Bartosz Adamus – na wałachu Sire One przejechał bezbłędnie (17 m.) a na ogierze U2 miał 4 pkt.

CSI3* Gorla Minore (ITA)

Dobre 4 miejsce w dwufazowym konkursie 125 cm zajął dzisiaj po bezbłędnym przejeździe Jarosław Koziarowski na wałachu Leonardo. Na swoim drugim koniu, wałachu Jamiro van het Equietanerhof, zawodnik miał jeden błąd w drugiej fazie. W konkursie dla koni w wieku 7 lat Jarosław Koziarowski na wałachu Laxton przejechał bezbłędnie i zajął 13 miejsce w klasyfikacji.