Pierwszy w tym roku konkurs zaliczany do „Rolex Grand Slam of Showjumping” rozegrany zostanie w nadchodzącą niedzielę podczas zawodów „The Dutch Masters”.

 

Zawody w 's-Hertogenbosch rozgrywane będą po raz 52, ale dopiero od zeszłego roku są one częścią „Wielkiego Szlema” sponsorowanego przez firmę Rolex. Wiele najlepszych na świecie par zmierzy się ze sobą w walce o zwycięstwo w niedzielnym Grand Prix. Wszyscy bacznie obserwować będą start Marcusa Ehninga, który w roku 2018 zwyciężył w konkursach „Major” podczas zawodów w Aachen i w Genewie. Tym samym ma on szansę na kolejną premię finansową.

 

Konkurentami Ehninga będą m.in.: Steve Guerdat/SUI – który zajął 5 miejsce w Aachen oraz 2 w Genewie, Niels Bryunseels/BEL – zwycięzca Rolex GP w 's-Hertogenbosch w 2018 roku, Scott Brash/GBR – zdobywca „Rolex Grand Slam” w 2015 roku a także Harrie Smolders/NED, Bertram Allen/IRL, Christian Ahlmann/GER czy Kent Farrington/USA.
Na starcie w Holandii zobaczymy także ogiera MJT Nevados S, którego dosiadać będzie Gregory Wathelet/BEL.

 

Ale zawody w 's-Hertogenbosch to nie tylko konkursy skokowe. Rozegrane zostaną tam także zawody CDI-W oraz CDI3*. Do startu w tych drugich zgłosiła się Katarzyna Milczarek z Dżeko. Natomiast o punkty Pucharu Świata walczyć będą takie gwiazdy jak Isabell Werth (choć ona tych punktów nie potrzebuje jako zeszłoroczna tryumfatorka Finału PŚ), Daniel Bachmann Andersen/DEN, Dorothee Schneider/GER, Patrik Kittel/SWE i Hans Peter Minderhoud/NED.

 

Lista uczestników: TUTAJ

 

Zdjęcie: Marcus Ehning na ogierze Cornado NRW podczas zawodów w 's-Hertogenbosch w 2018 roku./Rolex