W Gorla Minore wysokie 4 miejsce w Grand Prix zajął Jacek Polikowski. Ogier Constable i Jarosław Skrzyczyński świetnie zaprezentowali się w finałowym konkursie w Valkenswaard.

WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy/Valkenswaard (NED)

Trzeba przyznać, że 5-letni ogier Constable (Contendro – Diarado, hod. i wł. Ilona Turowska) doskonale pokazał się podczas całych zawodów w Valkenswaard. Pod Jarosławem Skrzyczyńskim pokonał dzisiejszy finał o wysokości 130 cm bez błędów i tym samym przyczynił się do zwycięstwa Księgi Hanowerskiej w klasyfikacji koni 5-letnich. Ale to nie wszystko. Ponieważ wszystkie swoje przejazdy ukończył bezbłędnie zajął też 1 miejsce ex aequo w klasyfikacji indywidualnej. Gratulacje!

Constable pod Jarosławem Skrzyczyńskim

Na zdjęciu: Constable, Jarosław Skrzyczyński i Ilona Turowska

Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, Le Pin au Haras (FRA)

W ostatnim dniu Mistrzostw Świata rozegrana została próba zręczności powożenia. Bezbłędnie trasę pokonał Hubert Cytowski z końmi Baron II i Lipton, który otrzymał tylko 8,65 pkt. za czas. I tym samym ukończył MŚ na miejscu 23 z łącznym wynikiem 182,05 pkt. Zaprzęg Rafała Wojtachy miał dzisiaj jeden błąd i razem z punktami za czas ukończył przejazd z wynikiem 9,30 pkt. W klasyfikacji końcowej nasz reprezentant zajął 34 miejsce (188,59 pkt). Na 53 pozycji MŚ ukończył Marek Baryłko (200,88 pkt.), a Szymon John zajął miejsce 60 (206,27 pkt.).

CSI2* Gorla Minore (ITA)

Doskonałym wynikiem starty w Gorla Minore zakończył Jacek Polikowski. Bezbłędne przejazdy na ogierze Lector zarówno w przejeździe podstawowym jak i w rozgrywce pozwoliły na zajęcie wysokiego 4 miejsca w konkursie Grand Prix CSI2*. A to oznacza, że konto polskiego zawodnika zwiększy się o cenne punkty do światowego rankingu FEI. Również na 4 miejscu Jacek Polikowski zakończył dzisiejszy konkurs dla koni 5-letnich, w którym startował na ogierze Defender Z.

W konkursie o wysokości 125 cm jeden błąd w drugiej fazie miał Sławomir Polikowski na wałachu Elio. Z takim samym wynikiem zawodnik ukończy swój start na wałachu Julius w konkursie 115 cm.

CCI4*/3*/2* Lignieres (FRA)

Niedzielną próbę terenową konkursu CCI4*-S Jan Kamiński na wałachu Jard pokonał bez błędów na przeszkodach. Do wcześniejszego wyniku dodano jednak 8,8 pkt. za przekroczenie normy czasu. Tym samym polska para uplasowała się w klasyfikacji końcowej na 25 miejsce z wynikiem 53,6 pkt.

Również kros konkursu CCI2*-S nie sprawił naszemu zawodnikowi problemów. Swój start na wałachu Jupiter zakończył bez błędów, a za przekroczenie normy otrzymał 3,2 pkt. A to oznaczało, że zakończył swój start na 42 miejscu z wynikiem 39,9 pkt.