W ostatnim dniu zawodów w Samorin reprezentanci Polski zajęli kilka wysokich miejsc w najważniejszych konkursach finałowych.

We wszystkich kategoriach młodzieżowych rozegrano dzisiaj konkursy Grand Prix. Najlepsze wyniki osiągnęły nasze zawodniczki w kategorii młodych jeźdźców. Cztery polskie pary zakwalifikowały się do rozgrywki konkursu, w którym przeszkody miały wysokość 140 cm. Kolejny bezbłędny przejazd zanotowała Natalia Kubik na klaczy Zine Blue, która z czasem 46,17 s zajęła wysokie 3 miejsce w klasyfikacji. Najlepszy czas w rozgrywce należał do Igi Biegalskiej i klaczy Doravella (40,13 s), ale niestety jedna zrzutka przekreśliła szanse na zwycięstwo. Ostatecznie nasza juniorka uplasowała się na 4 miejscu. Po jednym błędzie w rozgrywce miały także Aleksandra Wypchło na klaczy Girl RV (7 m) i Natalia Sydow na klaczy Impala (8 m.).

Do rozgrywki Grand Prix w kategorii juniorów zakwalifikowała się Amelia Miałszygrosz dosiadająca wałacha Lyjaneiro Z. Jedna zrzutka w czasie 37,53 s pozwoliła tej parze na zajęcie 8 miejsca w klasyfikacji końcowej.

Również w rozgrywce GP dzieci zobaczyliśmy jedną polską amazonkę. Zuzanna Kuczerawy na klaczy Uraca II walczyła w niej o jak najlepszy wynik. Krótki najazd na jedną z przeszkód poskutkował wyłamaniem i z wynikiem 4 pkt. amazonka zajęła ostatecznie 12 miejsce.

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie Grand Prix CSI2* (145 cm) wystartowało trzech reprezentantów Polski i wszyscy zakwalifikowali się do rozgrywki. Czas jaki uzyskał w niej Stanisław Przedpełski na wałachu Eskobar by wystarczył na zajęcie drugiego miejsca. Ale szybka jazda przyczyniła się do błędu i nasz reprezentant uplasował się ostatecznie na bardzo dobrym 6 miejscu. Z wynikiem 4 pkt. swój przejazd ukończył tez Krzysztof Ludwiczak na ogierze Niko (9 m.), a Jacek Polikowski na wałachu Lector miał 8 pkt. (11 m.).

Finał rundy koni w wieku 6 i 7 lat rozegrany był jako konkurs zwykły. Wysokie 5 miejsce zajął w nim Krzysztof Ludwiczak dosiadający ogiera Cannan Plus-S, na miejscu 8 uplasowała się Natalia Sydow na wałachu Nico Gold, a 10-ty w klasyfikacji był Krzysztof Ludwiczak na klaczy Miss Kanilvia PS. Te trzy pary nie miały błędów na parkurze.

W konkursie średniej rundy CSI1* (125 cm) miejsce 8 zajął Sławomir Polikowski na ogierze Urugwaj ( 0 pkt.). Zawodnik swój kolejny bezbłędny przejazd zanotował w konkursie 130 cm, w którym na wałachu Elio 4 uplasował się na 7 pozycji. Na miejscu 8 konkurs ukończył Jacek Polikowski dosiadający wałacha Cassalito (0 pt.).