W czwartek w Belgii i Holandii Polacy odnotowali właściwie same bezbłędne przejazdy. Dwa razy 7 miejsce w konkursach CSI2* zajmował Dawid Kubiak. Dobrze spisały się też młode konie zarówno w hali, jak i na otwartych parkurach w Hiszpanii.

CSI2* Azelhof, Lier (BEL)

Starty w Belgii polacy rozpoczęli od niemal samych bezbłędnych przejazdów. W czołówce dwóch konkursów CSI2* plasował się dzisiaj Dawid Kubiak. Na holsztyńskiej klaczy ANASTACIA III zawodnik zajął 7 miejsce w licznym konkursie 140 cm (84 starty). Na wałachu rasy KWPN FLASH BLUE B również był 7, ale w konkursie 135 cm, gdzie wystartowało 76 par. Bardzo dobrze pokazały się też młode konie. W konkursie dla 7/8-latków bezbłędny był dzisiaj Michał Kubiak na klaczy rasy SP FLORYDA. Z dobrym czasem zajęli 10 miejsce. Niewiele dalej, bo na 13 miejscu, uplasowała się Juliana Suska na hanowerskiej klaczy NIGIRI. Błędów nie miała też na swoim drugim koniu, holsztyńskiej klaczy CASCADEUCE (23 miejsce). Czysty przejazd oglądaliśmy też w konkursie dla koni 5/6-letnich. Błędów nie miał Dawid Kubiak na wałachu rasy KWPN LIKE A DIAMOND JR (28 miejsce). Jedną zrzutkę w pierwszej fazie tego konkursu miała Gloria Ciba na wałachu rasy KWPN LAUDER’S SMH

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Peelbergen (NED)

Polskie starty w Holandii rozpoczęły się już od wyłącznie bezbłędnych przejazdów. Dwa dobre starty odnotowała Maria Brańka-Borja. W konkursie 140 cm juniorka bezbłędnie jeździła na wałachu DIAMOND 2000 Z (22 miejsce). Czysty przejazd odnotowała też na klaczy CHLOE Z w konkursie 135 cm, ale wolniejsza jazda dała dalekie miejsce w klasyfikacji. Konkursy dla młodych koni stają się już chyba specjalnością Mikołaja Kownackiego i holsztyńskiego wałacha CASKANO. Dzisiaj pokonali kolejny konkursu CSIYH bez punktów karnych i uplasowali się na 14 miejscu.

CSI3* MET Oliva Nova (ESP)

Zadowolona ze swoich 5-letnich koni w czwartek z pewnością może być Natalia Czernik. W finałowym konkursie CSIYH zawodniczka na obu swoich koniach nie miała błędów i uplasowała się na 5 i 6 miejscu, odpowiednio na ogierze COOL BOY RED MINE i ogierze MORE THAN SPECIAL MG. Bezbłędna była też w konkursie treningowym 125 cm na klaczy VENECIA RED WINE. Na oldenburskim ogierze MANCHESTER RED WINE zawodniczka miała jeden błąd w pierwszej fazie konkursu dla 6-latków.

Z młodych koni, ale nie tylko, zadowolony może być też Mściwoj Kiecoń. W dzisiejszym finale dla 5-latków zawodnik jeździł bezbłędnie na belgijskim ogierze RIO VD WITHOEVE i zajął 8 miejsce w konkursie. Błędów nie miał także w konkursie 130 cm. Tu dosiadał klaczy CLEANY VD KATTEVENNEN Z i uplasował się na 6 miejscu. W konkursie 140 cm na oldenburskim wałachu CICERO miał jeden błąd.

Dzień jednej zrzutki odnotował dzisiaj Jacek Polikowski. Na meklemburskim wałachu COOLBOY zawodnik miał jeden błąd w konkursie dla 6-latków. Z takim samym wynikiem zjechał też z parkuru 125 cm gdzie dosiadał holsztyńskiego wałacha CASSALITO oraz z parkuru 140 cm gdzie startował na meklemburskim wałachu LECTOR. Podobnie błędów nie ustrzegł się też Mikołaj Barański. W konkursie 135 cm zawodnik miał zrzutkę w starcie na wałachu DANDY D’ARMOR, tak samo jak w konkursie dla koni 5-letnich na belgijskiej klaczy ROYALTY QUIN STS.  Na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA zawodnik wystartował w konkursie 145 cm. Z tego parkuru zjechał z wynikiem 10 pkt karnych. Bartosz Adamus wystartował dzisiaj jedynie w konkursie 130 cm na wałachu SIRE ONE. Para miała 8 pkt karnych.