Od jutra w Drammen, w Norwegii rozpoczynają się międzynarodowe zawody jeździeckie Norwegian Horse Festiwal. Jedną z jego części będą zawody CSIO3*, które rozpoczną rywalizację w FEI Nations Cup 2019 dla Grupy D Europejskiej Dywizji 2, w której startuje polski zespół.

 

Nasz zespół wystartuje w dwunawrotowym konkursie Pucharu Narodów zawodów CSIO3* w Drammen (NOR) w piątek 17 maja 2019 roku o godzinie 16:30. Do drugiego nawrotu awansuje 6 najlepszych ekip z pierwszego nawrotu.

 

Czy Polacy znajdą się w tym gronie?


O przybliżenie oczekiwań związanych z tym startem polskiej drużyny poprosiliśmy I Trenera Kadry polskich skoczków, pana Rudolfa Mrugałę, który powiedział:

Nie będę ukrywał, że jedziemy do Norwegii w konkretnym celu jakim jest wywalczenie przez polski zespół prawa startu najpierw w wewnętrznym Finale naszej Europejskiej Dywizji 2 w Atenach. Dlatego mamy nadzieję, że w najbliższy piątek zajmiemy w konkursie jak najlepsze miejsce. Chodzi o to, żeby pokonać gospodarza Norwegię, Danię oraz Finlandię. Zależy nam na tym, żeby w debiucie rozgrywek naszej grupy na pierwszych w tym roku oficjalnych zawodach dobrze wypaść. Dobry początek to ważny aspekt na drodze, której celem jest zajęcie w Finale naszej Ligi miejsca 1 lub 2. Droga to tego wiedzie poprzez zwycięstwo lub zdobycie drugiego miejsca w rywalizacji naszej Grupy D. Taki jest nasz cel jeśli chodzi tegoroczny cykl Nations Cup. Do Norwegii pojechali Krzysztof Ludwiczak, Wojtek Wojcianiec, Jan Bobik, Andrzej Opłatek oraz Wojtek Dahlke. Decyzja o tym kto wyjedzie na plac konkursowy w drużynie i w jakiej kolejności, zapadnie wieczorem przed konkursem, czyli w czwartek, po zakończeniu ostatniego konkursu.