W najważniejszych konkursach zagranicznych zawodów nasi reprezentanci mieli po jednym błędzie. Do rozgrywek GP  na poziomie 1* zakwalifikowali się Daria Kobiernik i Jacek Polikowski.

Šamorín - Danube Champions Tour I 2023 (SVK)

W konkursie Grand Prix CSI2* wystartowało dwóch polskich zawodników. I obaj mieli jednym błędzie w parkurze podstawowym. Mściwoj Kiecoń na wałachu Luidam Quality uplasował się na 11 miejscu, a Jacek Polikowski na wałachu Lector zajął 13 miejsce.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSi1* (140 cm) zakwalifikował się Jacek Polikowski dosiadający wałacha Celtic. Kolejny bezbłędny przejazd w czasie 42,58 s dał polskiej parze 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.

W finale rundy koni 5-letnich bezbłędny przejazd zanotował Mściwoj Kiecoń na ogierze Nemerald Op Den Hout Clip, a uzyskany czas 67,67 s pozwolił na zajęcie 9 miejsca.

Do rozgrywki finału rundy amatorów zakwalifikowała się Julia Jasińska na klaczy Lynwood, która ostatecznie uplasowała się na miejscu 4 w klasyfikacji.

CSI2* Lier (BEL)

W Grand Prix CSI2* wystartował Adam Grzegorzewski na wałachu Issem. Reprezentant Polski ukończył swój przejazd z jednym błędem.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI1* (130 cm) zakwalifikowała się Daria Kobiernik na wałachu Cassini Zar. W drugim przejeździe spadł jeden z drągów i reprezentantka ostatecznie uplasowała się na 11 miejscu.

Bezbłędnie obie fazy konkursu o wysokości 120 cm pokonała Paulina Sawicka, która na wałachu Ogano’s Boy Z uplasowała się na 15 miejscu.

CSi3* Redefin (GER)

W najważniejszym konkursie zawodów CSI3* czyli Grand Prix (155 cm) Maksymilian Wechta wystartował na ogierze Cassiopeia. Trudny parkur polska para ukończyła z jednym błędem.

Z wynikiem 4 pkt. Maksymilian Wechta ukończył także konkurs finałowy rundy młodych koni, w którym startowała na wałachu Eldorado.

CSI4* Montefalco (ITA)

Laura Barańska wystartowała dzisiaj na klaczy Avril w dwufazowym konkursie o wysokości 145 cm, w którym miała jedną zrzutkę i zajęła 36 miejsce.