Konkurs Pucharu Świata, który rozegrany został w niedzielę w Bazylei, zakończył się zwycięstwem Martina Fuchsa na wałachu Clooney.

 

Rok temu, w tym samym miejscu, para ta odniosła taki sam sukces, który wtedy był jednym z największych w jej wspólnej karierze. Niecałe trzy miesiące później Clooney przeszedł operację, której powodem była kolka (TUTAJ). Na szczęście ten wspaniały siwy wałach wrócił szybko do zdrowia i podczas WEG w Tryon zdobył ze swoim jeźdźcem srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej.

 

Tylko trzy pary zakwalifikowały się do rozgrywki konkursu Pucharu Świata. Pierwszym z nich był jadący jako 22 Marc Houtzager/NED na Sterrehof’s Calimero. Później dołączyli do niego Pieter Devos/BEL na wałachu Apart oraz Martin Fuchs i Clooney. Cztery kolejne pary przekroczyły nieznacznie normę czasu i ukończyły konkurs z wynikiem 1 pkt.
W rozgrywce Houtzager przejechał bezbłędnie w czasie 38,84 s. Pieter Devos uzyskał lepszy czas (36,98 s), ale miał jeden błąd. Jako ostatni wystartował Martin Fuchs, który ukończył parkur w czasie 37,61 s i zwyciężył.

 

 

To niesamowite! Tyle osób dziś tu przyszło, wielu moich przyjaciół i rodzina, więc zwycięstwo w domu przed nimi jest wyjątkowe. To był wspaniały dzień dla mnie i dla Clooney’a. – powiedział szczęśliwy Martin Fuchs.

 


Sukces w Bazylei pozwolił mu awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji PŚ LEZ i tym samym ma on już zapewniony udział w Finale PŚ. W rankingu prowadzi Steve Guerdat/SUI, a drugi jest Pieter Devos.

 


Klasyfikację dla najlepszego jeźdźca zawodów w Bazylei wygrał Bertram Allen/IRL, który w Pucharze Świata zajął 8 miejsce, ale w poprzednich dniach odniósł kilka sukcesów.

 

Wyniki: TUTAJ 

Klasyfikacja PŚ LEZ: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Katja Stuppia