W drugim dniu Zawodów Krajowych WKKW w Bogusławicach zawodnicy i konie zmierzyli się z próbami terenowymi w 6 konkursach.

Liderem w klasyfikacji konkursu CNC2* jest Weronika Król startująca na wałachu Perez. Para ta wygrała ujeżdżenie z wynikiem 27,5 pkt., a bezbłędny kros pozwolił jej na utrzymanie się na pierwszym miejscu w klasyfikacji. Na miejsce drugie awansował Artur Społowicz na klaczy Juria (30,3 pkt), a trzecia jest Paulina Selega na wałachu Wiedźmin (31,6 pkt). Te dwie pary także ukończyły kros bez punktów karnych.

W rywalizacji CNC1* liderka jest Klaudia Kostrzewska dosiadająca ogiera Ivory ES. Para ta wygrała próbę ujeżdżenia z wynikiem 29,1 pkt., który po krosie zwiększył się o 0,4 pkt. i po dwóch próbach wynosi 29,5 pkt. Miejsce drugie zajmuje Joanna Pawlak na ogierze DR Lordanos (32,7 pkt), a na trzeciej pozycji plasuje się Jerzy Krukowski dosiadający klaczy Isleen (37,4 pkt).

Próba terenowa niewiele zmieniła w czołówce konkursu CNC100, ponieważ większość par ukończyło ja bez punktów karnych. Liderką pozostałą Anna Królikowska na wałachu Tytoń (30,3 pkt), a za nia w klasyfikacji są Jerzy Krukowski na wałachu Torrent (30,06 pkt) i Mila Gomulec na wałachu Chan (31,6 pkt).

W pozostałych konkursach rozgrywanych w Bogusławicach pierwsze miejsca zajmują Wojciech Piasecki na klaczy Di Amore QC (CNC90), Magdalena Rybowicz na ogierze Maham Al Qusar (CNC80) i Marta Dziak-Gierlicz na klaczy Westa (CNC70).

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostÄ™pna na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do Å›ledzenia zmagaÅ„ w BogusÅ‚awicach.