Od czwartku w ośrodku RC Sosnowice rozgrywany był III etap Polskiej Ligi Jeździeckiej. Niedzielne finały wyłoniły zwycięzców poszczególnych rund, a w tym najtrudniejszym, finale Złotej Rundy, triumfował Krzysztof Gozdek.

Konkurs Grand Prix, będący również finałem Rundy Złotej PLJ, miał w Sosnowicach wysokość 145 cm. Był to konkurs zwykły z rozgrywką, do której awansowało 5, spośród 23 startujących par. Tam sukces bezbłędnego przejazdu powtórzyło troje zawodników, a najszybszy okazał się Krzysztof Gozdek. Zawodnik triumfował w starcie na ogierze rasy KWPN KAPSONES W. Miejsce drugie zajęła juniorka Ewa Macieszczak, która startowała tu na wałachu rasy KWPN SECRET WEAPON L. Pierwszą trójkę zamknął Grzegorz Faber dosiadający holsztyńskiego wałacha STACORRADO.

W rozgrywce finału Rundy Srebrnej 135 cm najlepsza okazała się Małgorzata Koszucka startująca na holsztyńskim wałachu CANTUCCINI. Na miejscu drugim uplasował się Jacek Mierzwiński dosiadający oldenburskiego wałacha CORLANSKY-PRO, a trzecie miejsce w tym konkursie zajęła juniorka Magdalena Kałuża w starcie na wałachu rasy SP SATILIO. Były to jedyne trzy pary, które zachowały czyste konto w rozgrywce.

Konkurs Finałowy Rundy Brązowej 125 cm wygrała juniorka Klara Grzęda startująca na holsztyńskim wałachu SHINJUKU. Miejsce drugie wywalczył tu Grzegorz Nowak w starcie na klaczy rasy KWPN KASKADA, a trzecie miejsce zajął 15-letni Kevin Pszowski razem z wałachem rasy KWPN JACOBSON

Finałowy konkurs Rundy Młodzieżowej rozegrano na przeszkodach o wysokości 115 cm. Najlepsza w tym konkursie okazała się Anna Pandel startująca na klaczy razem SP CHANEL-N. Miejsce drugie wywalczyła Lena Puszkarewicz razem z klaczą rasy SP LILI MARLENE, a na trzecim stopniu podium stanęła Maja Musiolik dosiadająca wałacha rasy SP L'AMOUR