Czwartkowe popołudnie w Sopocie było zdecydowaną gratką dla publiczności. Rozegrano dwa widowiskowe konkursy. W rywalizacji Venus vs Mars po raz pierwszy w sezonie zwyciężyły Panie. W HPP w powożeniu triumfował Piotr Mazurek.

W wieczornej rywalizacji Venus vs Mars, tak jak w poprzednich etapach, wystartowało 16 par. W Sopocie szefem zespołu kobiet był Marek Lewicki, a grupie panów przewodniczyła Małgorzata Ciszek-Lewicka. Tak jak w poprzednich dwóch etapach, był to konkurs z wyborem przeszkód. Zawodnicy przez 60 sekund na parkurze mogli pokonywać przeszkody w dowolnej kolejności. Za każdą z przeszkód pokonaną bezbłędnie, w zależności od jej trudności, przyznawane były punkty. Wygrywała ta drużyna i ten zawodnik, którzy zdobyli ich najwięcej. Dzisiaj, po raz pierwszy w sezonie i  bardzo nieoczekiwanie, najlepsze okazały się Panie. O zwycięstwie zadecydował ostatni przejazd w grupie panów, niemniej jednak, w rywalizacji drużynowej zwyciężyła właśnie grupa Venus. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Angelos Touloupis (GRE). Zawodnik zdobył 1330 pkt. Drugie miejsce zajął najlepszy polski duet, również reprezentujący drużynę Mars, Łukasz Brzóska i westfalski QUICKLENSKY. Zdobyli w sumie 1270 pkt. Miejsce trzecie zajęła Rikke Andersen (DEN), która zdobyła najwięcej punktów dla Pań, 1250. Dosiadała hanowerskiego wałacha CHACCOSSINI.

Konkurs Halowego Pucharu Polski w powożeniu był już 5 etapem tych rozgrywek. Powożenie powróciło do Sopotu po 47 latach właśnie za sprawą pierwszej w historii Cavaliady w Ergo Arenie. Na starcie pojawiło się 5 zawodników. Każdy z nich zmierzył się z pierwszym nawrotem konkursu, a do decydującej rozgrywki zakwalifikowało się 3 powożących. Oba nawroty rozegrano na zasadach konkursów szybkości, w których ewentualne błędy przeliczane były na karne sekundy. Po zaciętej walce w drugim nawrocie konkursu, mimo jednego błędu, wygrał Piotr Mazurek, który powoził końmi PELOPONEZ, BLIZARD, JAŚMIN oraz INWENCJA. To już czwarty konkurs w którym triumfował, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera w HPP. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kwiatek. Zawodnik w Sopocie startował z końmi DIEGO, AROMAT, RODOS i ELDORADO. Dzisiejszy wynik pozwolił mu na utrzymanie drugiego miejsca w tabeli. Trzecie miejsce wywalczył dzisiaj Krzysztof Szczepaniak powożący końmi PLUTO XX-3, PLUTO XX-2, PLUTO XX-1 oraz SZONJA. Przed zawodnikami jeszcze jeden konkurs, w sobotę po południu.