Poznańska Cavaliada 2022 przechodzi do historii, a wraz z nią konkurs Grand Prix i jego zwycięzcy - Remco Been (NED) i belgijski ogier HOLLAND VD BISSCHOP. Najlepszym z Polaków był Jarosław Skrzyczyński, który na INTURIDO zajął miejsce czwarte.

Najważniejszy punkt programu każdych zawodów to zawsze konkurs Grand Prix. Ten w Poznaniu zaliczany był do grupy C Longines Ranking i rankingu Cavaliady, a także był konkursem kwalifikacyjnym do Pucharu Świata LEC. Zawodnicy zmierzyli się z parkurem o wysokości 160 cm. Na liście startowej zapisanych było 50 par, a bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździło 10 z nich. Jako pierwszy na parkur rozgrywki wjechał reprezentant Niderlandów Remco Been startujący na belgijskim ogierze HOLLAND VD BISSCHOP. Para zawiesiła poprzeczkę na tyle wysoko, że żaden z jadących po nich zawodników nie zdołał uzyskać lepszego rezultatu. Tym samym Remco Been i HOLLAND VD BISSCHOP zwyciężyli w Grand Prix Cavaliady kończąc parkur rozgrywki w czasie 36,76 s. Na miejscu drugim uplasowała się Irma Karlsson (SWE) startująca na oldenburskim wałachu CHACCONU. Czas przejazdu jaki uzyskała ta para to 37,31 s. Trzecie miejsce wywalczył 22-letni reprezentant Holandii Niels Kersten, który na wałachu rasy KWPN GRIEG S ukończył rozgrywkę w czasie 38,05 s. Niewiele od podium był Jarosław Skrzyczyński na ogierze INTURIDO, który z czasem 38,09 s uplasował się na 4 miejscu. W rozgrywce walczyła też juniorka Natalia Stefańska na wałachu KAPUCIJN V/D DONKHOEVE i uplasowała się ostatecznie na 9 miejscu.

W niedzielę na arenie głównej prezentowali się też zawodnicy ujeżdżenia w finałowym konkursie poznańskiej edycji Immergas Dressage Tour. Do konkursu dowolnego z muzyką zakwalifikowało się 8 par z programu Inter I. Dzisiaj, tak jak w poprzednich konkursach cyklu, szans rywalom nie dała Sandra Sysojeva. Reprezentant KS Centurion i liderka rankingu, na oldenburskim ogierze FOUND BOY, triumfowała w konkursie z wynikiem 75,117%. Na miejscu drugim dzisiaj uplasowała się Teresa Tomaszewska startująca na oldenburskiej klaczy BELLE COUTURE M. Przejazd pary sędziowie ocenili na 69,775%. Trzecie miejsce zajęła juniorka Natalia Plata, która na hanowerskim wałachu DOLCETTO uzyskała wynik 69,308%.

Z drugim konkursem zmierzyli się dzisiaj też zawodnicy Cavaliady Future. Dzisiaj już klasycznie rywalizowali w konkursie zwykłym z rozgrywką. W kategorii MINI bezbłędnych w przebiegu podstawowym było 5 par. Najlepsza w rozgrywce okazała się Zofia Wierucka startująca na kucu CYKOR. Na miejscu drugim uplasowała się Julia Nazarewicz dosiadająca wałacha TANGO, a trzecia była Maja Głoskowska startująca na klaczy WEDOG PRIDE N JOY. W kategorii MIDI oglądaliśmy również 5-konną rozgrywkę w której najlepsza była Michalina Jach na kucu KRESKA. Drugie miejsce zajęła Alicja Marszałek Filipek razem z klaczą JACODI'S ANJA'S ALENA, a na miejscu trzecim uplasowała się Zofia Krzeszewska w starcie na kucu VALES BLUERAY

Ostatni konkurs został rozegrany też w ramach CSIAm. Miał wysokość 115 cm i był konkursem dwufazowym. Najlepsza na tym parkurze okazała się 14-letnia Nina Sućko, która startowała na holsztyńskim CORMITELLO. Na miejscu drugim uplasowała się 15-letnia Juul Smits z Holandii dosiadająca belgijskiej klaczy NAIROBIE VAN D' HOEVE, a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Dreger razem z wałachem rasy KWPN KHADIR.