W piątek podczas warszawskiej Cavaliady rozegrano pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w takim konkursie odniósł Tomasz Miśkiewicz. Na czworoboku najlepsza była Sandra Sysojeva, a na crossie Julia Gillmaier. 

 

Najważniejszym sportowym wyzwaniem w piątek był konkurs Big Tour Longines Ranking z przeszkodami o wysokości 145 cm. Konkurs zwykły z rozgrywką, do której zakwalifikowało się  7 z 40 startujących par. Podwójnie bezbłędny przejazd odnotowało 5 z nich. Najszybszy w rozgrywce okazał się Tomasz Miśkiewicz startujący na oldenburskiej klaczy STAKKATO LAZAR. Czas przejazdu jaki zapewnił im zwycięstwo to 33,25 s. Tym samym zawodnik zwyciężył w pierwszym w swojej karierze konkursie zaliczanym do Światowego Rankingu. Pozostałe dwa miejsca na dzisiejszym podium zajęli także reprezentanci Polski. Drugi był Jarosław Skrzyczyński, który na ogierze rasy KWPN INTURIDO pokonał rozgrywkę w czasie 33,91 s. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Grzelczyk na westfalskim wałachu MISTER DR HEIGL (0 pkt/ 34,15 s). 


W piątek na Cavaliadzie spotkały się aż trzy dyscypliny jeździeckie. Po dwóch konkursach skoków na arenie powstał czworobok, na którym zaprezentowało się 8 par. Najwyżej oceniona w programie Inter I została Sandra Sysojeva startująca w barwach KS Centurion. Jej przejazd na oldenburskim ogierze FOUND BOY oceniono na 70,921%. Na miejscu drugim uplasowała się Teresa Tomaszewska razem z małopolskim wałachem HARRY HOLE, którzy uzyskali 66,579%. Trzecia była Alicja Hadryś dosiadająca hanowerskiego wałacha HAPPY DANCER (65,351%). 


Trzecią konkurencją jaką w piątek mieli okazję oglądać kibice Cavaliady było WKKW. Na specjalnie przygotowanym parkuro-crossie wystartowało 12 zawodników. W drugim nawrocie spotkało się 6 z nich. Po dwóch bezbłędnych przejazdach najlepsza w tym konkursie okazała się Julia Gillmaier startująca na niemieckim wałachu DING DONG. Miejsce drugie wywalczył Paweł Warszawski dosiadający klaczy rasy SP FUERTA. Na miejscu trzecim uplasowała się Joanna Pawlak i wielkopolski wałach ARMIN DE MONSIEUR.


Piątkowe zmagania otworzył konkurs amatorów. Tu po kolejne zwycięstwo sięgnęła 13-letnia Roksana Frączkowska startująca na klaczy rasy SP VENEZIA. Na miejscu drugim dzisiaj uplasowała się Ewa Kwiatkowska razem z wielkopolską klaczą BERNIKLA. Trzeci był Filip Czeszejko-Sochacki dosiadający wielkopolskiego wałacha ARAGOR. 


Następnie rozegrano konkurs 135 cm CSI2*. Tu na liście startowej zapisanych było aż 87 par. Najskuteczniej parkur konkursu pokonał Andrius Petrovas z Litwy startujący na wyhodowanym przez siebie wałachu SHERLOCK. Drugie miejsce zajął Antoni Strzałkowski dosiadający belgijskiego wałacha MISTER CASH, a na miejscu trzecim uplasował się Jarosław Skrzyczyński, tu w starcie na klaczy LOULOU MPSZ.