Zakończył się drugi dzień zmagań w ramach pierwszego tygodnia Cracovia Szary Equestrian Show 2020. W jednym z konkursów dla młodych koni triumfowała Polka Matylda Malepszy. Rozegrano także pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Tu najlepszy okazał się zawodnik z Litwy Andrius Petrovas.

 


Wczorajszy wynik w konkursie dla koni 5-letnich poprawiła juniorka Matylda Malepszy. Dzisiaj, dosiadając wałacha szlachetnej półkrwi CORD-M, zwyciężyła w tej rywalizacji. W konkursie CSIYH* dla koni 6- i 7-letnich triumfował reprezentant Holandii Sander Geerink, który dosiadał klaczy JOINT. Na tym poziomie dla Polski najlepiej jeździł Szymon Najdzionek. Bezbłędny przejazd na westfalskim, 7-letnim wałachu CHUPA CHUPS BS dał parze piątką pozycję.

 


Konkurs zwykły Small Round, zaliczany do zawodów CSI1*, zakończył się zwycięstwem reprezentantki Niemiec. Diana Hahn dosiadała wałacha rasy brandenburskiej QUADRIGO’S ONE. Ta sama zawodniczka zajęła również miejsce trzecie na oldenburskiej klaczy NOUGAT NANCY. Na miejscu drugim uplasowała się najlepsza para z Polski. Byli to Izabela Vinckier i hanowerski wałach SALVE.

 


Pierwszym z konkursów CSI2* była Złota Runda, którą rozegrano na zasadach konkursu dwufazowego. Tu najlepsza okazałą się zawodniczka z Niemiec Daniela Theelen, która dosiadała hanowerskiego wałacha COUPON 6. Miejsce drugie zajął reprezentant Litwy. Andrius Petrovas startował na klaczy rasy KWPN HEESAMAR. Trzeci w konkursie był Krzysztof Ludwiczak. Reprezentant Polski dosiadał niemieckiego ogiera NIKO.

 


Pierwszy z konkursów Diamond Round zaliczany do LR, rozegrano na zasadach konkursu zwykłego. Na liście startowej zapisanych zostało 61 par. Parkur z przeszkodami o wysokości 145 cm bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonał reprezentant Litwy Andrius Petrovas. W tej rywalizacji dosiadał wałach wyhodowanego na Łotwie LINKOLNS. Miejsce drugie zajął najlepszy z polskich zawodników w tym konkursie – Krzysztof Ludwiczak. Zawodnik tym razem startował na oldenburskim ogierze CROS BLUE. Na miejsce trzecim uplasował się reprezentant Estonii Paul-Richard Argus, który dosiadał wałacha RENESSIN.

 

 

 

fot. Kamila Tworkowska