W Łącku rozegrano pierwszy z finałów Mistrzostw Polski Młodych koni w skokach przez przeszkody. Znamy już najlepsze konie wśród 4-latków. W Białym Lesie drugie zwycięstwo w Dużej Rundzie odniósł Mściwoj Kiecoń.

 

 

MPMK Skoki przez przeszkody, Łąck

Sobota w Łącku stała pod znakiem finału dla koni 4-letnich. W tej najliczniejszej grupie rywalizowało aż 79 koni. Klasyfikacja koni podzielona była jak zwykle na te wyhodowane w Polsce i te z zagranicznymi paszportami. Patronat nad pierwszą klasyfikacją objęła stacja ogierów Cichoń Stallions. W grupie koni z paszportami PZHK triumfował ogier rasy Polski Koń Sportowy DIEGO (Grandorado TN x Diamant de Semilly). Konia w mistrzostwach dosiadał Mateusz Tyszko. Wynik końcowy pary to 17,95 pkt. Hodowcą jak i właścicielem zwycięskiego konia jest SK Nad Wigrami. Na miejscu drugim, z niewiele niższym wynikiem, bo 17,90 pkt, uplasował się ogier rasy SP CRAZY STAR PP (Olimpic Star x Castillo). Konia prezentował Michał Kubiak. Jego hodowcą jest Barbara Prusiewicz, a właścicielem Grzegorz Kubiak. Na trzecim miejscu podium stanął ogier rasy Polski Koń Sportowy HOLLYWOOD (Cottonclub x Romualdo) dosiadany przez Joannę Chruściewicz. Zawodniczka jest także właścicielką konia, a wyhodowała go Katarzyna Bartosiewicz. Wynik końcowy konia w MPMK to 17,75 pkt.

 

 

Klasyfikacja koni 4-letnich hodowli zagranicznej objęta była patronatem firmy Ehorses. Tu bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się oldenburski ogier DIAKATO PS (Diaron x Stakkato). Koń oprócz zwycięstwa w klasyfikacji końcowej, był też najwyżej ocenionym koniem w obu prezentacjach na parkurze. Konia w mistrzostwach dosiadał Łukasz Koza, a wynik z jakim ukończyli zawody to 18,28 pkt. Koń został wyhodowany w Niemczech, a jego właścicielem jest spółka MM Brothers. Miejsce drugie wywalczył oldenburski ogier MILO RED WINE (Million Dollar x Chepetto). Konia prezentowała Aleksandra Słuszniak-Marchwicka. Para ukończyła zmagania z wynikiem 18,13 pkt. Konia wyhodowała Małgorzata Siergiej, a jest on własnością Mai Marchwickiej. Na miejscu trzecim uplasował się holsztyński ogier UNICHELLO (Unikato x Nekton), na którym startował Paweł Spisak. Wynik końcowy tej pary w mistrzostwach to 18,07 pkt. Właścicielem tego wyhodowanego w Niemczech konia jest Przemysław Sumczyński.

 

 

W II półfinale dla koni 5-letnich najwyżej oceniono westfalskiego ogiera GOLDSTAR W (Grand Slam VDL x Balou Du Rouet). Konia w MPMK prezentuje Dawid Skiba, a ich dzisiejszy przejazd oceniono na 8,67 pkt. Para przed finałem zajmuje pozycję lidera w swojej klasyfikacji. Miejsce drugie w konkursie zajął holsztyński ogier COMME L’ETOILE (Comme il Faut x Acord II), którego dosiada Joanna Chruściewicz. Tę parę oceniono na 8,60 pkt. Na miejscu trzecim, z wynikiem 8,40 pkt, uplasował się wałach rasy SP CORAZZI (Grand Slam VDL x Eldorado Van De Zeshoek) prezentowany przez Mateusza Tyszko. Miejsce pierwsze w tabeli koni hodowli polskiej na ten moment zajmuje wielkopolska klacz ANNABELLE (Kannan x Polonus), która w dzisiejszym konkursie pod Jackiem Zagorem zajęła 4 miejsce (8,30 pkt).

 

II półfinał dla koni 6-letnich, konkurs zwykły, wygrała wyhodowana w Polsce klacz DONNA NEVA S (MJT Nevados S x Weltstein) na której startuje Daria Kobiernik. Para ta jednak ma na swoim koncie 4 pkt karne z I półfinału. Przed jutrzejszym finałem czyste konto zachowuje 10 koni, w tym tylko jeden z polskim paszportem. Wśród koni 7-letnich najlepszy dzisiaj był ogier rasy Polski Koń Sportowy OLE (Vandamme x Lavendel) którego prezentuje Jan Bobik. W tej grupie bezbłędne po dwóch konkursach są tylko dwa konie.

 

 

ZO1*-B Wierzbna, Biały Las

Ponowne zwycięstwo w konkursie Dużej Rundy 140 cm odniósł Mściwoj Kiecoń. Zawodnik dosiadał też tego samego konia, klaczy rasy SF BAIKA COT CHAT. Mściwoj Kiecoń zajął także drugie miejsce w tym konkursie, tym razem w starcie na oldenburskim wałachu SIR SAPPORO MK. Miejsce trzecie wywalczyła Klaudia Danecka, która startowała na oldenburskim wałachu CON COEUR DU BALOUBET.

 


Konkurs Średniej Rundy 130 cm zakończył się zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego, który triumfował dosiadając oldenburskiego wałacha SANTOS HIPPICA. Miejsce drugie ponownie zajęli Beata Szuber razem z wałachem rasy KWPN FORT, a na miejscu trzecim uplasowała się juniorka Laura Kłapińska startująca na hanowerskim wałachu FIDELIO.

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.