Już w czwartek wystartowały pierwsze międzynarodowe zawody w sezonie halowym, organizowane w Polsce. W hali ośrodka KJK Szary Michałowice rywalizują zawodnicy w sumie z 12 państw, w tym mocna ekipa z Polski. Pierwszego dnia zawodów rozegrano sześć konkursów, a w najtrudniejszym z nich triumfował Polak Grzegorz Kubiak.

 

Rywalizacja rozpoczęła się od konkursu CSIYH1* dla koni 5-letnich. Na parkurze konkursu dwufazowego najlepiej zaprezentowała się klacz KILIMANJARO, na której startował reprezentant Holandii Sander Geerink. Najlepiej z polskich zawodników pojechała Matylda Malepszy. Razem z wałachem polskiej hodowli CORD-M zajęli drugie miejsce. 

 

Już w drugim konkursie mieliśmy okazję wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, a całe podium miało biało-czerwone barwy. Miejsce pierwsze w konkursie Small Round CSI1* zajęła juniorka Marcelina Lech, która dosiadała wielkopolskiej klaczy BROWNIE. Druga w konkursie była Bogna Sąsiadek. Ta zawodniczka startowała na wałachu rasy KWPN GOLDDIGGER GR. Miejsce trzecie zajęła Izabela Vinckier i hanowerski wałach SALVE.

 

W konkursie Medium Round CSI1* triumfował zawodnik z Litwy Andrius Petrovas, który startował na wałachu REMEMBER ME. Najlepiej z polskich zawodników zaprezentował się Wojciech Wojcianiec. Przejazd na ogierze rasy KWPN JASON VDL dał mu drugie miejsce w konkursie. Zaraz za nim, na miejscu trzecim, uplasował się Sławomir Szlachta dosiadający klaczy rasy Zangersheide KARMA BS Z.

 

Konkurs Big Round CSI1* to kolejne zwycięstwo Andriusa Petrovasa. Tym razem reprezentant Litwy startował na wałachu litewskiej hodowli SHERLOCK. Na miejscu drugim uplasowała się najlepsza polska para konkursu – Małgorzata Koszucka i holsztyński wałach BLASK & WHITE 3.

 

Pierwszy z konkursów zawodów CSI2* zakończył się zwycięstwem zawodnika z Estonii. Najlepszy w konkursie Gold Round 135 cm był Paul-Richard Argus na wałachu RENESSIN. Najwyżej z Polaków uplasował się Szymon Najdzionek. Bezbłędny przejazd na klaczy rasy KWPN FADINA PP dał zawodnikowi 5 pozycję.

 

Ostatnim konkursem dnia jaki rozegrano była Diamond Round, czyli konkurs 140 cm, zaliczany do zawodów CSI2*. Rozegrano go na zasadach konkursu dwufazowego specjalnego. Parkur bezbłędnie i z najlepszym czasem drugiej fazy – 28,63 s pokonał Grzegorz Kubiak. W tym najtrudniejszym konkursie triumfował dosiadając ogiera szlachetnej półkrwi SZULER. Na miejscu drugim uplasował się zawodnik z Rosji. Vladimir Beletskiy na oldenburskim wałachu ASPEN 22, drugą fazę pokonał w czasie 30,69 s. Trzecie miejsce zajął reprezentant Niemiec Philipp Schober, który startował na wałachu rasy KWPN GUESSSINA.

 

Zawody rozgrywane są bez publiczności, ale od piątkowego konkursu Diamond Round i przez kolejne dni przewidziana jest transmisja na żywo. Relację przeprowadzi zespół Świata Koni i będzie ona dostępna na stronie redakcji, a także na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do kibicowania zawodnikom online, przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego, 30-dniowego dostępu do serwisu www.ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji zakończonych już konkursów.

 

Wyniki: TUTAJ

 Fot. Kamila Tworkowska