Pierwszy dzień międzynarodowych zawodów CDI Zakrzów zdominowany był przez kategorie młodzieżowe. Dwa zwycięstwa odniosła Rose Oatley (GER). W pierwszej trójce swoich konkursów plasowały się Aurelia Von Mauberg i Zofia Kaczmarek.

 


W pierwszym konkursie CDIY, w programie zespołowym, najlepiej zaprezentował się zawodnik z Austrii Felix Artner, który dosiadał hanowerskiego wałacha AUHEIM'S DIVINE ETINCELLE. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 70,147%. Jednak różnice między wynikami pierwszej trójki w tym konkursie nie były duże. Na drugim miejscu uplasowała się jedyna w konkursie reprezentantka Polski - Aurelia Von Mauberg i oldenburski wałach DIAMO DREAM. Występ tej pary oceniono na 69,608%. Miejsce trzecie zajęła Amalie Skov Christensen (DEN). Wynik jaki uzyskała w przejeździe na wałachu rasy DWB SANDBAEK'S WONDER HITT to 69,265%.

 

Konkurs rundy juniorskiej zdecydowanie zdominowała 14-letnia Rose Oatley (GER). Zawodniczka dosiadała westfalskiego wałacha ROCK REVOLUTION. Przejazd pary w programie zespołowym sędziowie ocenili na 74,697%. Miejsce drugie i trzeci zajęły reprezentantki Danii. Drugi wynik w konkursie uzyskała Laura Gotteberg Brandt Jakobsen startująca na koniu ROMIO HOEJRIS. Przejazd pary oceniono na 71,111 %. Trzecie miejsce zajęła Amalie A Bang, która dosiadała ogiera BLUE HORS DREAMLINE. Wynik tej pary to 70,101%. Najlepiej spośród polskich zawodników zaprezentowała się Natalia Plata, która razem z hanowerskim wałachem DOLCETTO zajęła piąte miejsce (69,444%).

 

Program zespołowy CDIP również bezapelacyjnie należał do Rose Oatley (GER). Aktualna Mistrzyni Europy dosiadała tu kuca HERZKOENIG NRW, a wynik jaki zapewnił im zwycięstwo to 75,143%. I w tym konkursie pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki Danii. Drugie miejsce wywalczyła Signe Munch Wiberg startująca na wałachu NOERLUNDS VLADIMIR z wynikiem 72,905%. Trzecie miejsce zajęła Anna Have Larsen-Ledet na kucu NYHOLTS DUNDEE. Przejazd tej pary oceniono na 71,857%. Również w tym konkursie najlepsza polska para uplasowała się na piątej pozycji. Bogna Jedziniak na kucu SONJAHOF'S UNITAS uzyskała wynik 67,762%.

 

Konkurs CDICh zakończył się zwycięstwem reprezentantki Czech. Johana Vasaryova na ogierze rasy KWPN FIRESTONE uzyskała świetny wynik 79,875%. Miejsce drugie zajęła jej koleżanka z reprezentacji Veronika Sedlackova. Jej przejazd na klaczy rasy KWPN GIVESTA M.H. sędziowie ocenili na 76,518%. Na miejscu trzecim uplasowała się najlepsza polska para - Zofia Kaczmarek dosiadająca klaczy LADY LEGENDE, której przejazd oceniono na 75,196%.

 


Sobotnie i niedzielne konkursy zawodów CDI-W Zakrzów Autumn 2021 transmitowane będą na żywo przez zespół Świata Koni. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji, która będzie dostępna na stronie redakcji, a także na platformie ClipMyHorse.Tv.

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.

 

Fot. Łukasz Kowalski