Na czworobokach w Samorin udało się utrzymać formę. Dwa finałowe konkursy wygrały reprezentantki Polski, w tym Grand Prix Freestyle, a w pozostałych uplasowały się w czołówce. Miejsca w czołówce zajmowali też Młodzi Jeźdźcy i Dzieci w konkursach GP CSIO Youth w Gorla Minore.

CDI3* Samorin (SVK)

Całe zawody nasi reprezentanci prezentowali świetną formę i w niedzielę nie było inaczej. Na poziomie Dużej Rundy rozegrano dwa konkursy. W programie Grand Prix Freestyle najlepsza okazała się Olga Safronova startująca na oldenburskim wałachu SANDRO D AMOUR. Para w zwycięskim przejeździe uzyskała 69,555%. Drugim konkursem było Grand Prix Special. Tu miejsce drugie wywalczyła Aleksandra Szulc razem z wielkopolskim wałachem BREAKDANCE. Ten przejazd sędziowie ocenili na 68,298%. W konkursie startowała też Susanne Krohn na hanowerskim ogierze TITOLAS, która z wynikiem 63,957% zajęła miejsce 7. Ta zawodniczka uplasowała się też na 3 miejscu w konkursie Inter I, w którym dosiadała ogiera rasy KWPN ADUSCHINSKI EPONA. Ten przejazd oceniono na 68,598%.

Finałowy konkurs rundy Dzieci wygrała Zofia Kaczmarek startująca na klaczy LADY LEGENDE. Wynik jaki dał im zwycięstwo to 76,389%. Trzecia dzisiaj była Julianna Przybyła, która na wałachu rasy SP FOTON uzyskała wynik 68,514%. Kolejne miejsce na podium wywalczyła też Julia Jokiel, która w finale Freestyle CDIJ była druga. Dzisiejszy przejazd zawodniczki na wałachu rasy KWPN J’ADORE oceniono na 70,842%. Miejsce 4 zajęła Taja Zoll na wałachu I'M A DREAMER VH BLOEMENHOF, uzyskując 69,542%. Ann Van Den Broeck na hanowerskim wałachu BON BAILADOR była 6 z wynikiem 68,083%, a Sophie May na westfalskim wałachu FASHIONSTYLER zajęła miejsce 7 z wynikiem 64,667%. Również w konkursie CDIY Freestyle udało się zająć miejsce w czołówce. Maria Stelmaszyk na hanowerskim wałachu DESPACITO została oceniona na 67,317%, co dało drugą pozycję w konkursie.

CSIO Youth, Gorla Minore (ITA)

Niedzielne emocje związane były głównie z konkursami Grand Prix. W rozgrywkach dwóch oglądaliśmy reprezentantów Polski. W rozgrywce GP CSIOCh najlepiej spisała się Małgorzata Babczyńska. Zawodniczka na westfalskim wałachu PLUTO 75 odnotowała dwa bezbłędne przejazdy i zajęła 4 miejsce w konkursie. Jeden błąd w rozgrywce miała Alicja Kosmol w starcie na klaczy rasy KWPN FEREUSA (15 miejsce) i Adam Goszczyński na wałachu rasy KWPN CHARLTON (22 miejsce). Do rozgrywki GP CSIY awansowały dwie zawodniczki. Niestety obu przydarzyły się tam błędy. Ostatecznie Juliana Suska na holsztyńskiej klaczy CASCADEUCE zajęła miejsce 7, a Aleksandra Kierznowska na wałachu AMERIQUE LANDAIS uplasowała się na 10-tym miejscu. Bezbłędny przejazd oglądaliśmy jeszcze w konkursie 130 cm CSIOJ w wykonaniu Pauliny Bule. Na belgijskiej klaczy NELKE VAN HET ZONNEHOF uplasowała się na 3 miejscu w tym konkursie

CSI4* Toscana Tour, Arezzo (ITA)

Na zakończenie tygodnia zmagań w Arezzo rozegrano dwa konkursy zaliczane do Longines Ranking. Niestety w żadnym nie dopisało nam szczęście. W konkursie Silver Tour Final 145 cm LR na płatnym miejscu uplasował się Andrzej Opłatek, który na klaczy ODILE DU SOUFFLET z jednym błędem był 13-ty. Jedną zrzutkę mieli też Adam Grzegorzewski na klaczy FANFRELUCHE DE RIALFO Z (23 miejsce) i Michał Kaźmierczak na wałachu KING OF ROCK (25 miejsce). Grand Prix zawodów CSI4* zostało rozegrane na poziomie 155 cm. Wygrał Marlon Modolo Zanotelli (BRA) na wałachu HARWICH VDL. Po dwa błędy w tym konkursie mieli Michał Tyszko na ogierze COLINERO i Adam Grzegorzewski na wałachu ISSEM

W pozostałych konkursach udało się jednak odnotować kilka dobrych wyników. W konkursie 135 cm bezbłędny był Jacek Polikowski na holsztyńskim wałachu CELTIC (13 miejsce), a także Krzysztof Ludwiczak w starcie na ogierze FISTON DE BO Z (28 miejsce) i Nell Sówka na wałachu SATILIO (36 miejsce). Na parkurze 120 cm bardzo dobrze zaprezentowała się Lena Kołacka, która na oldenburskim wałachu SUEDWIND 9 zajęła miejsce drugie. Na miejscu 8 uplasowała się Izabela Vinckier na ogierze DOM PRINZIHNON MELLONI Z, a 10-ta była Aneta Wysocka na holsztyńskiej klaczy EVIVA. Bezbłędny w tym konkursie był też Sławomir Polikowski na dwóch koniach, wałachu ELIO 4 (17 miejsce) i ogierze URUGWAJ (24 miejsce), a także Małgorzata Koszucka na wałachu LOVE PICOBELLO Z (21 miejsce). Na koniec rozegrano jeszcze konkurs 130 cm z rozgrywką, do której zakwalifikowały się 3 polskie pary. Na miejscu 4-tym konkurs ukończyła Izabela Vinckier dosiadająca wałacha SALVE, a zaraz za nią uplasowała się Julia Ganowska na wałachu NUMBER ONE 28. Sławomir Polikowski na wałachu CASSALITO zajął miejsce 11-te.