Kolejny dzień rozgrywek SCPMK w Olszy za nami. Dziś pary rywalizujące w finale koni 4-letnich stanęły na podium. Zwyciężył wałach Old Fashioned SV pod Zuzanną Jarocką. Pozostali zawodnicy, w kategoriach 5,6 i 7-letnich koni, starali się pokonać parkury bez błędów, aby powalczyć o zwycięstwo w jutrzejszych finałach.

O zwycięstwie w finale koni 4-letnich zadecydowało 0,06 punktu. Z wynikiem 16,76 pkt SCPMK ukończył wałach rasy KWPN OLD FASHIONED SV (Eldorado van de Zeshoek x Numero Uno), którego prezentowała Zuzanna Jarocka. Wynik zagwarantował im oczywiście zwycięstwo. Drugie miejsce, z wynikiem 16,70 pkt, na podium zajęła klacz rasy Zangersheide CALCUTTA VAN'T KIEZELHOF Z (Cornet Obolensky x Cicero Z), której dosiadał Krzysztof Retka. Na ostatnim miejscu podium uplasował się ogier rasy Zangersheide AVICII V/H KUIZELHOF Z (Asca Z x Querlybet Hero), na którym również startował Krzysztof Retka. Ta para ukończyła zawody z wynikiem 16, 57 pkt, ale o miejsce na podium zadecydowała rozgrywka, którą pokonali bezbłędnie w czasie 37,98 s.

OLD FASHIONED SV i Zuzanna Jarocka

Pierwszy w kolejności rozegrano II półfinał koni 5-letnich (120 cm). W finale zobaczymy 62 pary, z czego 12 par przechodzi z zerowym kontem. 47 par powalczy w jutrzejszym finale koni 6-letnich, ale tylko 4 z nich wystartują bez punktów karnych. Z 29 par zapisanych na liście II półfinału koni 7-letnich, w finale z czystym kontem powalczy 6 par.

32 pary brały udział w drugim konkursie wstępnym Memoriału Jana K. Dąbrowskiego, klasie C1, który był zwieńczeniem dzisiejszych rozgrywek. 9 par ukończyło przejazdy bez punktów karnych. Na pierwszym stopniu podium, z najlepszym czasem, stanęła Adrianna Ostrowska dosiadająca klaczy KAROLA BS. Drugie miejsce zajął Szymon Stasiak, który startował na wałachu OKAVANGO VAN DE NOTELAER. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Antoni Strzałkowski, który dosiadał klaczy CASILDA NW.

Zapraszamy na naszą stronę oraz na platformę ClipMyHorse.TV. do oglądania relacji live z jutrzejszych finałów SCPMK, a także z ostatniego konkursu Memoriału Jana K. Dąbrowskiego.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.